fot. Marta Wiśniewska / Naszosiepl

Maja Wróblewska z KK Ziemia Darłowska została mistrzynią Polski juniorek w jeździe indywidualnej na czas. Srebrny medal dla Olgi Wankiewicz (UKS Copernicus), zaś brązowy medal zdobyła Tamara Szalińska (UKS Mróz Jedynka Kórnik). 

Juniorki były jedyną kategorią, która rywalizowała w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 15 kilometrów. Dla zawodniczek stworzono specjalną trasę, bowiem jedna runda wynosi w Chmielnie 23 kilometry. Po skręcie w prawo przejechały zaledwie kilometr, po którym zawróciły i tymi samymi drogami, po których później będą ścigały pozostałe kategorie, udały się w stronę Ręboszewa, a następnie Chmielna.

Poglądowy profil 23-kilometrowej rundy

Olga Wankiewicz z UKS Copernicus ustanowiła pierwszy czas, który można było uznać za punkt odniesienia – było to 21 minut i 38 sekund. Spodziewano się po tej zawodniczce podkręcenia tempa i trzeba przyznać, że na 15-kilometrowej trasie był to naprawdę bardzo dobry wynik. Dość powiedzieć, że startująca jako pierwsza Maja Tracka (ALKS Stal Grudziądz) była wolniejsza o 2 minuty.

Drugą lokatę zajmowała w tym momencie Laura Rybkiewicz (KK Ziemia Darłowska), która traciła do Wankiewicz 55 sekund. Pozostawało zatem czekać na Malwinę Mul z “Azalii” Brzózy Królewskiej, bardzo utalentowanej w wielu kolarskich dyscyplinach – kolarstwie szosowym, torowym, a także przełajowym. Do Wankiewicz straciła ostatecznie 41 sekund.

Ostatecznie Wankiewicz pokonała Maja Wróblewska, która była od niej szybsza o 7 sekund. Szalińska była wolniejsza od zwyciężczyni o 10 sekund, a zatem zawodniczki z podium stoczyły ze sobą bardzo zaciętą walkę.

Warto również odnotować, że średnia prędkość zwyciężczyni to 42 km/h.

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Karthaus
Karthaus

udały się w stronę “Rębiechowa”, a następnie Chmielna.

Proszę poprawić na Ręboszewa. Reszta barzdo dobrze opisana

Karthaus
Karthaus

Dziękuję za poprawienie