fot. Alpecin-Fenix

Kolarz drużyny Alpecin-Fenix Mathieu Van der Poel, który wygrał dwa etapy i spędził jeden dzień jako lider „generalki”, wycofał się z wyścigu Tour de Suisse z powodu choroby. Holender woli nie ryzykować w związku z nadchodzącym wyścigiem Tour de France oraz Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Zgodnie z informacją podaną przez drużynę Alpecin-Fenix przed startem szóstego etapu, Van der Poel cierpi na lekkie przeziębienie.

Po ulewach w ostatnich dniach, Mathieu Van der Poel lekko się przeziębił. Pomimo że czekał na kolejne etapy, sztab medyczny zdecydował się wycofać go z wyścigu, mając na uwadze kolejne cele znajdujące się na horyzoncie

– napisano.

W kolejną niedzielę Van der Poel będzie bronił tytułu mistrza Holandii, zaś 26 czerwca ma nastąpić jego długo wyczekiwany debiut w Tour de France. Pagórkowate etapy w Bretanii mogą sprzyjać jego umiejętnościom i stworzyć mu szansę założenia legendarnej maillot jaune.

Jednak jego największym celem będą igrzyska olimpijskie, podczas których wystartuje w wyścigu MTB XC. Ten odbędzie się 26 lipca, nieco ponad tydzień po ostatnim etapie wyścigu Tour de France.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments