fot. AG2R Citroën

Ben O’Connor pozostanie w drużynie AG2R Citroën przynajmniej do końca 2024 roku. Australijczyk ma za sobą bardzo udaną wiosnę, podczas której dobrze prezentował się w wyścigach etapowych. 

25-latek przeszedł do AG2R z drużyny NTT Pro Cycling przed obecnym sezonem. W lutym na wyścigu Tour de Alpes Maritimes et du Var zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś w Tour de Romandie był szósty. Dodatkowo na królewskim etapie tego szwajcarskiego wyścigu z finiszem na przełęczy Thyon 2000 był drugi. 

Z przyjemnością przedłużyliśmy kontrakt z Benem O’Connorem na kolejne trzy sezony. On jest utalentowanym kolarzem, który szybko zaadaptował się w naszej drużynie. Jego obecność zawsze jest zaletą naszego składu w wyścigach etapowych, a jego wiek oznacza, że ma jeszcze wiele czasu na to, aby się rozwijać

– napisano w oficjalnym oświadczeniu prasowym wydanym przez drużynę AG2R Citroën. 

Obecnie O’Connor ściga się w wyścigu Criterium du Dauphine, w którym przed dwoma ostatnimi etapami górskimi zajmował trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej. 26 czerwca ma zamiar zadebiutować w Tour de France. 

Zmiana drużyny przydarzyła mi się w idealnym czasie, kiedy potrzebowałem innej atmosfery wokół siebie. To było dla mnie coś idealnego, ponieważ nie zostałem zamknięty w jednej bańce z Amerykanami oraz Australijczykami. Start w Tourze będzie dla mnie spełnieniem marzeń, zwłaszcza ścigając się we francuskim zespole. To jest mój główny cel tego sezonu

– dodał Australijczyk. 

Do tej pory Ben O’Connor ma na swoim koncie cztery zwycięstwa, w tym etap wyścigu Giro d’Italia do Madonna di Campiglio, który wygrał w ubiegłym roku. 

Poprzedni artykułSzymon Sajnok: „Na Tour de Suisse chciałbym doszlifować formę przed MP” [wywiad]
Następny artykułTour de Suisse 2021: Kolejność startów jazdy indywidualnej na czas
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments