fot. ASO / Fabien Boukla

Czerwiec to zawsze bardzo intensywny miesiąc w kolarskim kalendarzu, w którym zarówno kolarze, kibice, jak i dziennikarze kierują swoją uwagę w stronę Tour de France. Warto zatem sprawdzić, jaki wyścigi pokaże polski Eurosport. 

Jeden z najważniejszych wyścigów przed Wielką Pętlą, czyli Criterium du Dauphine (30 maja – 6 czerwca) z uwagi na odbywające się w tym roku igrzyska olimpijskie zaczął się jeszcze w maju, ale potrwa do 6 czerwca, a więc do niedzieli. W weekend zostaną rozegrane najważniejsze górskie etapy, które wyłonią zwycięzcę klasyfikacji generalnej. 

W dniach 9-13 czerwca odbędzie się wyścig Baloise Belgium Tour, w którym zobaczymy kilku dobrych sprinterów (m.in. Sama Bennetta czy Caleba Ewana) oraz Remco Evenepoela, dla którego będzie to drugi wyścig po wycofaniu się z Giro d’Italia. 

Dokładnie w tych samych dniach w Słowenii będzie toczył się wyścig dookoła tego kraju, w którym udział weźmie zwycięzca ubiegłorocznej edycji Tour de France Tadej Pogačar. Kolarz UAE Team Emirates zdecydował się doszlifować formę przed Wielką Pętlą właśnie w Tour of Slovenia. W wyścigu tym zobaczymy również Rafała Majkę, który nie ścigał się od Itzulia Basque Country. 

Od 15 do 17 czerwca będziemy mogli oglądać stosunkowo nowy włoski wyścig Adriatica Ionica Race. W ubiegłym roku wyścig nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. 

Od 17 do 20 czerwca polski Eurosport pokaże również mistrzostwa Francji, a więc kraju bardzo ważnego dla kolarstwa, a zwłaszcza przed wyścigiem Tour de France. W ten sposób kibice będą mogli śledzić zmagania zawodników, spośród których wielu będzie później odgrywało ważne role w domowym wielkim tourze.

Począwszy od 24 czerwca wszystko będzie się już kręciło wokół Tour de France. Tego dnia odbędzie się transmisja z prezentacji wyścigu, którego Grand Départ – przypomnijmy – odbędzie się w Breście. Następnie, 26 czerwca zostanie pokazany jednodniowy wyścig kobiet La Course by Le Tour de France oraz oczywiście pierwszy etap Tour de France. 

Ponadto w polskim Eurosporcie można oglądać Cycling Show, a więc program tworzony przez Brytyjczyków z GCN+. Omawiane są w nim najważniejsze kolarskie wydarzenia z ostatnich dni, nie brakuje zabawnych momentów, a poza tym gośćmi są znani kolarze lub dziennikarze, którzy analizują wyścigi. Programy te będą pokazane 8, 15 i 22 czerwca. 

Poprzedni artykułAdam Stachowiak: “Nie na nas będzie spoczywał ciężar kontroli nad peletonem”
Następny artykułCriterium du Dauphine 2021: Mark Padun zwycięża na La Plagne! Richie Porte nowym liderem
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario

A gdzie Tour de Suisse 6-13