fot. INEOS Grenadiers/Getty Images Sport

Po przerwie od startów oraz po obozie treningowym na Teneryfie, Michał Kwiatkowski wraca do ścigania. Polaka już w najbliższą niedzielę będziemy mogli oglądać w wyścigu Critérium du Dauphiné (30 maja – 6 czerwca). 

W sprawdzianie generalnym przed zbliżającym się wyścigiem Tour de France już tradycyjnie wystartuje Michał Kwiatkowski. Dla “Kwiato” będzie to już ósmy występ w Delfinacie. Urodzony w Chełmży Polak najprawdopodobniej będzie skupiać się na pomocy swoim liderom z ekipy walczącym w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Zespół INEOS Grenadiers oprócz Kwiatkowskiego na południe Francji zabiera bardzo mocny skład. O czołowe lokaty w “generalce” będą mogli powalczyć: Geraint Thomas, Richie Porte i Tao Geoghegan Hart. Zarówno Walijczyk, jak i Tasmańczyk ostatnio świetnie zaprezentowali się podczas wyścigu Tour de Romandie, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast zwycięzca Giro d’Italia z 2020 roku wiosną zmagał się z problemami zdrowotnymi i dlatego też nie prezentował jeszcze w tym sezonie zbyt wysokiej dyspozycji.

Swoich liderów pomocą wesprą świetni pomocnicy. Doświadczeni: Andrey Amador oraz Dylan Van Baarle wielokrotnie udowadniali, że są bardzo wartościowymi zawodnikami dla zespołu INEOS Grenadiers. Skład brytyjskiej ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda uzupełni młody, zaledwie 20-letni Hiszpan Carlos Rodriguez.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w wyścigu Critérium du Dauphiné 2021:

Andrey Amador (Kostaryka), Michał Kwiatkowski (Polska), Tao Geoghegan Hart, Geraint Thomas (obaj Wielka Brytania), Richie Porte (Australia), Dylan Van Baarle (Holandia) oraz Carlos Rodriguez (Hiszpania).

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tustelok
Tustelok

Mógłby Kwiato być liderem drożyny na TdePol.bo ostatnimi czasy to tylko jako gregario występują nasi mistrzowie,Rafał może na olimpiadzie co pokarze,albo Michał….