fot. Mazowsze Serce Polski

Paweł Bernas z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski zajął drugie miejsce na czwartym etapie Alpes Isere Tour. Zwyciężył Emil Toudal (BHS-PL Beton Bornholm).

Kolejny etap francuskiego Alpes Isere Tour był naszpikowany podjazdami. Na trasie zlokalizowano aż 9 górskich premii, w tym Côte du Carrefour de l’Arbre (1 km; 8,7%), Côte d’Assieu (1,8 km; 6,1%) i Côte du Colombier (1,4 km; 6%) – te wzniesienia umiejscowione były na ostatnich trzydziestu kilometrach etapu.

W zmaganiach brała udział jedna polska ekipa kontynentalna – HRE Mazowsze Serce Polski.

fot. procyclingstats.com

Krótko po starcie uformowała się czteroosobowa ucieczka, którą tworzyli Paweł Bernas (HRE Mazowsze Serce Polski), Taj Jones (Israel Cycling Academy), Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) i Emil Toudal (BHS-PL Beton Bornholm). Za kolarzami w pogoń udali się Moran Vermeulen (Team Felbermayr-Simplon Wels) i Valentin Retailleau (AG2R Citroen U23 Team). Pierwszemu z nich udało się dołączyć do uciekinierów, natomiast młody Francuz po kilkunastu kilometrach pogoni poddał się i wrócił do peletonu.

Pierwszą górską i lotną premię wygrał Karl Patrick Lauk, jednak później na podjazdach bezkonkurencyjny był Moran Vermeulen. Punkty zdobywał też Paweł Bernas. Ucieczka przez kilkadziesiąt kilometrów utrzymywała się kilka minut przed peletonem. Do odjazdu w tym czasie chciało przeskoczyć kilku zawodników, lecz ta sztuka im się nie udała.

Na 30 kilometrów do mety przewaga harcowników wynosiła półtorej minuty. Po chwili z głównej grupy zaatakował Joel Suter (Bingoal Pauwels Sauces WB), do którego dołączyli Michael Kukrle (Elkov-Kasper), Sjoerd Bax (Metec-Solarwatt p/b Mantel), Mathias Bergnhoj (BHL-PL Beton Bornholm), Anthon Charmig (Uno-X Dare Development Team) oraz Piotr Brożyna z HRE Mazowsze Serce Polski.

10 kilometrów przed metą grupa pościgowa miała około minutę straty do ucieczki, natomiast peleton jechał ponad 2 minuty za harcownikami. Kilka kilometrów przed metą od współuciekinierów odskoczył Emil Toudal i zdołał utrzymać prowadzenie aż do kreski.

W sprincie o drugie miejsce najszybszy był Paweł Bernas. Na 11. pozycji uplasował się inny z zawodników HRE Mazowsze Serce Polski – Piotr Brożyna – którego grupka finiszowała ponad dwie minuty przed peletonem. Dzięki temu góral mazowieckiej ekipy awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu Alpes Isere Tour 2021:

01 Emil Toudal BHS – PL Belton Bornholm 04:17:48
02 Pawel Bernas Mazowsze Serce Polski + 04
03 Taj Jones Israel Cycling Academy + 04
04 Moran Vermeulen Felbermayr – Simplon Wels + 04
05 Karl Patrick Lauk Team Pro Immo Nicolas Roux + 26
06 Joel Suter Bingoal Pauwels Sauces WB + 44
07 Sjoerd Bax Metec – Solarwatt p/b Mantel + 44
08 Anthon Charmig Uno-X DARE DT + 44
09 Michael Kukrle Elkov – Kasper + 44
10 Mathias Bregnhøj BHS – PL Belton Bornholm + 44
11 Piotr Brozyna Mazowsze Serce Polski + 44
12 Aloïs Charrin Swiss Racing Academy + 44
13 Maxime Jarnet V.C.Villefranche Beaujolais + 02:31
14 Jhonatan Restrepo Androni Giocattoli-Sidermec + 02:31
15 Giacomo Ballabio Charvieu-Chavagneux IC + 02:31
16 Marcus Sander Hansen BHS – PL Belton Bornholm + 02:31
17 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ Conti + 02:31
18 Clément Jolibert Team Pro Immo Nicolas Roux + 02:35
19 Mattéo Vercher Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 02:35
20 Damian Lüscher Swiss Racing Academy + 02:35
21 Luc Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:35
22 Loris Trastour AG2R Citroën U23 Team + 02:35
23 Santiago Umba Androni Giocattoli-Sidermec + 02:35
24 Dominik Neuman Elkov – Kasper + 02:35
25 Alexandre Balmer Groupama-FDJ Conti + 02:35
26 Tim Marsman Metec – Solarwatt p/b Mantel + 02:35
27 Maximilian Juillard V.C.Villefranche Beaujolais + 02:35
28 Henok Mulubrhan Team Qhubeka + 02:35
29 Mads Rahbek BHS – PL Belton Bornholm + 02:35
30 Pierre Gouault Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 02:35
31 Thomas Acosta Team Pro Immo Nicolas Roux + 02:35
32 Anders Halland Johannessen Uno-X DARE DT + 02:35
33 Thomas Joly V.C.Villefranche Beaujolais + 02:35
34 Matthew Teggart V.C.Villefranche Beaujolais + 02:35
35 Alessandro Bisolti Androni Giocattoli-Sidermec + 02:35
36 Mattia Guasco Team Qhubeka + 02:35
37 Thomas Delphis AG2R Citroën U23 Team + 02:35
38 Jon Agirre Kern Pharma + 02:35
39 Luca Chirico Androni Giocattoli-Sidermec + 02:35
40 Savva Novikov Kern Pharma + 02:35
41 Emile Brenans Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 02:35
42 Edoardo Zardini Vini Zabú + 02:35
43 Mattia Bais Androni Giocattoli-Sidermec + 02:35
44 Florent Castellarnau Team Pro Immo Nicolas Roux + 02:35
45 Reuben Thompson Groupama-FDJ Conti + 02:35
46 Stuart Balfour Swiss Racing Academy + 02:35
47 Riccardo Zoidl Felbermayr – Simplon Wels + 02:35
48 Martí Márquez Kern Pharma + 02:35
49 Michal Schlegel Elkov – Kasper + 02:35
50 Tom Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:35
51 Gabin Finé Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 02:35
52 Andrea Di Renzo Vini Zabú + 02:35
53 Yannis Voisard Swiss Racing Academy + 02:35
54 Alexandre Jamet Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 02:35
55 Jakub Otruba Elkov – Kasper + 02:35
56 Mason Hollyman Israel Cycling Academy + 02:35
57 Ivan Moreno Kern Pharma + 02:35
58 Negasi Haylu Abreha Team Qhubeka + 02:35
59 Ziga Groselj Felbermayr – Simplon Wels + 02:35
60 Jan Barta Elkov – Kasper + 02:35
61 Pierre Almeida Charvieu-Chavagneux IC + 02:35
62 Adam Toupalik Elkov – Kasper + 02:35
63 Remy Mertz Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:35
64 Thijs De Lange Metec – Solarwatt p/b Mantel + 02:35
65 Laurens Huys Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:35
66 Daniel Turek Felbermayr – Simplon Wels + 02:35
67 Jocelyn Guillot Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 02:35
68 Thomas Devaux Charvieu-Chavagneux IC + 02:35
69 Adam Stachowiak Mazowsze Serce Polski + 02:35
70 Dylan Bouwmans Metec – Solarwatt p/b Mantel + 02:35
71 Quentin Venner Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:35
72 Marcin Budzinski Mazowsze Serce Polski + 02:35
73 Joris Chaussinand AG2R Citroën U23 Team + 02:35
74 Louis Richard EC Saint-Etienne Loire + 02:35
75 Stefan Bennett Team Pro Immo Nicolas Roux + 02:35
76 Manuel Bosch Felbermayr – Simplon Wels + 03:44
77 Ludvig Fischer Aasheim Uno-X DARE DT + 03:44
78 Sakarias Koller Løland Uno-X DARE DT + 03:44
79 Jacques Lebreton EC Saint-Etienne Loire + 05:30
80 Andrea Mifsud Swiss Racing Academy + 05:54
81 Nils Lau Nyborg Broge [Sprint jersey] BHS – PL Belton Bornholm + 07:12
82 Joshua Gudnitz BHS – PL Belton Bornholm + 07:12
83 Tao Quemere V.C.Villefranche Beaujolais + 07:22
84 Martin Haring Dukla Banská Bystrica + 07:22
85 Antoine Grand Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 07:22
86 Ibon Ruiz Kern Pharma + 07:22
87 Valentin Paret-Peintre AG2R Citroën U23 Team + 07:22
88 Adne Koster Metec – Solarwatt p/b Mantel + 13:38
89 Andi Bajc Felbermayr – Simplon Wels + 13:38
90 Ziga Jerman Androni Giocattoli-Sidermec + 13:38
91 Antoine Raugel Groupama-FDJ Conti + 13:38
92 Kevin Bonaldo Team Qhubeka + 13:38
93 Jason Van Dalen Metec – Solarwatt p/b Mantel + 13:38
94 Lorenzo Germani Groupama-FDJ Conti + 13:38
95 Alex Jaime Kern Pharma + 13:38
96 Léo Boileau EC Saint-Etienne Loire + 13:38
97 Arnaud Pfrimmer Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 13:38
98 Loris Coss Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 13:38
99 Lucas Kubis Dukla Banská Bystrica + 13:38
100 Marc Pritzen Team Qhubeka + 13:38
101 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 13:38
102 Antoine Roussel CR4C Roanne + 13:38
103 Lucas Serrieres Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 13:38
104 Aurélien Philibert Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 13:38
105 Robin Froidevaux Swiss Racing Academy + 13:38
106 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 13:38
107 Andrea Bartolozzi Vini Zabú + 13:38
108 Paul Lapeira AG2R Citroën U23 Team + 13:38
109 Valentin Retailleau AG2R Citroën U23 Team + 13:38
110 Alessandro Iacchi Vini Zabú + 13:38
111 Daniel Pearson Vini Zabú + 13:38
112 Magnus Brynsrud Uno-X DARE DT + 13:38

Klasyfikacja generalna Alpes Isere Tour po 4. etapie:

01 Moran Vermeulen Felbermayr – Simplon Wels 14:50:19
02 Sjoerd Bax Metec – Solarwatt p/b Mantel + 06
03 Anthon Charmig Uno-X DARE DT + 15
04 Michael Kukrle Elkov – Kasper + 16
05 Piotr Brozyna Mazowsze Serce Polski + 16
06 Mathias Bregnhøj BHS – PL Belton Bornholm + 16
07 Marijn Van Den Berg Groupama-FDJ Conti + 01:44
08 Maxime Jarnet V.C.Villefranche Beaujolais + 01:57
09 Clément Jolibert Team Pro Immo Nicolas Roux + 01:57
10 Adam Toupalik Elkov – Kasper + 02:01
11 Alexandre Balmer Groupama-FDJ Conti + 02:02
12 Jhonatan Restrepo Androni Giocattoli-Sidermec + 02:03
13 Jakub Otruba Elkov – Kasper + 02:04
14 Thijs De Lange Metec – Solarwatt p/b Mantel + 02:06
15 Santiago Umba Androni Giocattoli-Sidermec + 02:07
16 Anders Halland Johannessen Uno-X DARE DT + 02:07
17 Alessandro Bisolti Androni Giocattoli-Sidermec + 02:07
18 Matthew Teggart V.C.Villefranche Beaujolais + 02:07
19 Florent Castellarnau Team Pro Immo Nicolas Roux + 02:07
20 Mads Rahbek BHS – PL Belton Bornholm + 02:07
21 Remy Mertz Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:07
22 Michal Schlegel Elkov – Kasper + 02:07
23 Stuart Balfour Swiss Racing Academy + 02:07
24 Daniel Turek Felbermayr – Simplon Wels + 02:07
25 Dylan Bouwmans Metec – Solarwatt p/b Mantel + 02:07
26 Luca Chirico Androni Giocattoli-Sidermec + 02:07
27 Jon Agirre Kern Pharma + 02:07
28 Thomas Joly V.C.Villefranche Beaujolais + 02:07
29 Yannis Voisard Swiss Racing Academy + 02:07
30 Ivan Moreno Kern Pharma + 02:07
31 Thomas Devaux Charvieu-Chavagneux IC + 02:07
32 Laurens Huys Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:07
33 Tom Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:32
34 Reuben Thompson Groupama-FDJ Conti + 02:32
35 Joel Suter Bingoal Pauwels Sauces WB + 02:35
36 Aloïs Charrin Swiss Racing Academy + 02:38
37 Emile Brenans Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 03:28
38 Ludvig Fischer Aasheim Uno-X DARE DT + 03:41
39 Giacomo Ballabio Charvieu-Chavagneux IC + 03:52
40 Martí Márquez Kern Pharma + 03:54
41 Riccardo Zoidl Felbermayr – Simplon Wels + 04:01
42 Emil Toudal BHS – PL Belton Bornholm + 04:22
43 Adam Stachowiak Mazowsze Serce Polski + 04:42
44 Mattéo Vercher Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 04:46
45 Mason Hollyman Israel Cycling Academy + 04:46
46 Stefan Bennett Team Pro Immo Nicolas Roux + 04:46
47 Damian Lüscher Swiss Racing Academy + 05:22
48 Mattia Guasco Team Qhubeka + 06:10
49 Jocelyn Guillot Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 06:10
50 Karl Patrick Lauk Team Pro Immo Nicolas Roux + 06:22
51 Mattia Bais Androni Giocattoli-Sidermec + 06:25
52 Sakarias Koller Løland Uno-X DARE DT + 06:26
53 Marcus Sander Hansen BHS – PL Belton Bornholm + 07:11
54 Edoardo Zardini Vini Zabú + 07:15
55 Henok Mulubrhan Team Qhubeka + 07:42
56 Savva Novikov Kern Pharma + 07:42
57 Dominik Neuman Elkov – Kasper + 08:41
58 Jan Barta Elkov – Kasper + 08:41
59 Andrea Di Renzo Vini Zabú + 08:42
60 Tao Quemere V.C.Villefranche Beaujolais + 08:46
61 Luc Wirtgen Bingoal Pauwels Sauces WB + 09:07
62 Marcin Budzinski Mazowsze Serce Polski + 10:35
63 Andrea Mifsud Swiss Racing Academy + 10:49
64 Negasi Haylu Abreha Team Qhubeka + 11:16
65 Tim Marsman Metec – Solarwatt p/b Mantel + 11:32
66 Valentin Paret-Peintre AG2R Citroën U23 Team + 11:33
67 Taj Jones Israel Cycling Academy + 13:27
68 Paul Lapeira AG2R Citroën U23 Team + 14:09
69 Pawel Bernas Mazowsze Serce Polski + 14:10
70 Ibon Ruiz Kern Pharma + 14:24
71 Gabin Finé Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 14:41
72 Nils Lau Nyborg Broge BHS – PL Belton Bornholm + 14:51
73 Loris Trastour AG2R Citroën U23 Team + 14:53
74 Manuel Bosch Felbermayr – Simplon Wels + 14:57
75 Thomas Delphis AG2R Citroën U23 Team + 15:16
76 Ziga Groselj Felbermayr – Simplon Wels + 15:16
77 Thomas Acosta Team Pro Immo Nicolas Roux + 15:21
78 Pierre Almeida Charvieu-Chavagneux IC + 15:29
79 Louis Richard EC Saint-Etienne Loire + 16:32
80 Quentin Venner Bingoal Pauwels Sauces WB + 16:35
81 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 17:41
82 Alexandre Jamet Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 17:55
83 Pierre Gouault Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 18:39
84 Adne Koster Metec – Solarwatt p/b Mantel + 19:34
85 Daniel Pearson Vini Zabú + 19:41
86 Maximilian Juillard V.C.Villefranche Beaujolais + 20:04
87 Antoine Grand Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 20:16
88 Jacques Lebreton EC Saint-Etienne Loire + 20:50
89 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 21:06
90 Kevin Bonaldo Team Qhubeka + 21:24
91 Loris Coss Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 21:24
92 Joris Chaussinand AG2R Citroën U23 Team + 21:26
93 Robin Froidevaux Swiss Racing Academy + 22:15
94 Andi Bajc Felbermayr – Simplon Wels + 22:37
95 Marc Pritzen Team Qhubeka + 22:37
96 Lucas Kubis Dukla Banská Bystrica + 23:02
97 Joshua Gudnitz BHS – PL Belton Bornholm + 23:22
98 Magnus Brynsrud Uno-X DARE DT + 23:45
99 Alex Jaime Kern Pharma + 24:45
100 Valentin Retailleau AG2R Citroën U23 Team + 25:50
101 Jason Van Dalen Metec – Solarwatt p/b Mantel + 26:04
102 Arnaud Pfrimmer Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 26:17
103 Antoine Raugel Groupama-FDJ Conti + 26:19
104 Léo Boileau EC Saint-Etienne Loire + 28:54
105 Antoine Roussel CR4C Roanne + 30:38
106 Lorenzo Germani Groupama-FDJ Conti + 30:43
107 Martin Haring Dukla Banská Bystrica + 32:18
108 Ziga Jerman Androni Giocattoli-Sidermec + 33:03
109 Alessandro Iacchi Vini Zabú + 33:22
110 Andrea Bartolozzi Vini Zabú + 33:53
111 Aurélien Philibert Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 35:40
112 Lucas Serrieres Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 35:48

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments