fot. FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope

Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) wygrała trzeci etap Vuelta a Burgos Feminas. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM RACING).

Największe trudności trzeciego etapu Vuelta a Burgos Feminas zlokalizowane zostały w końcówce 117-kilometrowej trasy. Na zawodniczki czekało kilka podjazdów, w tym Alto de Las Hoyas (3,3 km; 5,9%) i Ojo Guarena (1,2 km; 4,9%), gdzie organizatorzy zaplanowali finisz.

fot. procyclingstats.com

Już od startu tempo było bardzo wysokie i wiele zawodniczek próbowało oderwać się od peletonu. Odskakiwać próbowały między innymi Elisabet Escursell Valero (Rio Miera – Meruelo – Cantabria Deporte), Marta Lach (Ceratizin-WNT Pro Cycling), Nicole Hanselmann (Burgos Alimenta Women) czy Laura Tomasi (Ale BTC Ljubljana), jednak wszystkie ataki szybko były neutralizowane.

Ostatecznie żadnym zawodniczkom nie udało się uformować odjazdu. Na podjeździe pod Alto de Las Hoyas z peletonu zaatakowały Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Niamh Fisher-Black (SD Worx) i Pauliena Rooijakkers (Liv Racing), lecz zostały doścignięte chwilę po przejechaniu przez górską premię. 17 kilometrów przed metą od okrojonego peletonu odskoczyły Evita Muzic (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Sabrina Stultiens (Liv Racing), lecz i one dość szybko zostały złapane.

Około 10 kilometrów przed metą kolejne zawodniczki próbowały swoich sił w atakach, lecz za każdym razem to duża grupa okazywała się silniejsza. Po chwili z peletonu zaatakowały Karol-Ann Canuel (SD Worx) i Elise Chabbey (Canyon//SRAM Racing), które wypracowały sobie kilkusekundową przewagę. Zostały jednak wchłonięte przez pędzącą grupę na ostatnim kilometrze.

O zwycięstwie zadecydował finisz z kilkunastoosobowej grupy, w którym najszybsza była Cecilie Uttrup Ludwig. Tuż za nią uplasowała się Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing). Podium uzupełniła aktualna mistrzyni świata – Anna van der Breggen (SD Worx).

Wyniki 4. etapu Vuelta a Burgos Feminas 2021:

01 Cecilie Uttrup Ludwig FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 03:00:28
02 Katarzyna Niewiadoma CANYON//SRAM Racing + 00
03 Anna van der Breggen Team SD Worx + 00
04 Elisa Longo Borghini Trek-Segafredo + 00
05 Niamh Fisher-Black Team SD Worx + 03
06 Mavi Garcia Alé BTC Ljubljana + 03
07 Demi Vollering Team SD Worx + 03
08 Annemiek van Vleuten Movistar Team Women + 03
09 Ashleigh Moolman-Pasio Team SD Worx + 03
10 Soraya Paladin Liv Racing + 03
11 Grace Brown Team BikeExchange + 03
12 Ane Santesteban Team BikeExchange + 03
13 Krista Doebel-Hickok Rally Cycling + 03
14 Arlenis Sierra A.R. Monex Women’s + 11
15 Erica Magnaldi Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 11
16 Katrine Aalerud Movistar Team Women + 11
17 Evita Muzic FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 11
18 Silvia Persico Valcar-Travel & Service + 11
19 Sabrina Stultiens Liv Racing + 11
20 Tamara Dronova Cogeas Mettler Look + 14
21 Kathrin Hammes Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 14
22 Anna Shackley Team SD Worx + 14
23 Tereza Neumanova Women Cycling Sport + 14
24 Tatiana Guderzo Alé BTC Ljubljana + 14
25 Amanda Spratt Team BikeExchange + 18
26 Olga Zabelinskaya Cogeas Mettler Look + 22
27 Mikayla Harvey CANYON//SRAM Racing + 22
28 Pauliena Rooijakkers Liv Racing + 22
29 Clara Koppenburg Rally Cycling + 22
30 Eider Merino A.R. Monex Women’s + 26
31 Spela Kern Massi Tactic Women Team + 32
32 Marlen Reusser Alé BTC Ljubljana + 32
33 Elise Chabbey CANYON//SRAM Racing + 32
34 Barbara Malcotti Valcar-Travel & Service + 32
35 Paula Patino Movistar Team Women + 36
36 Andrea Ramirez A.R. Monex Women’s + 37
37 Omer Shapira CANYON//SRAM Racing + 42
38 Sofia Bertizzolo Liv Racing + 54
39 Tayler Wiles Trek-Segafredo + 59
40 Karol-Ann Canuel Team SD Worx + 01:16
41 Shirin Van Anrooij Trek-Segafredo + 03:15
42 Vita Heine Massi Tactic Women Team + 03:22
43 Marta Jaskulska Liv Racing + 03:23
44 Anastasia Chursina Alé BTC Ljubljana + 03:23
45 Katia Ragusa A.R. Monex Women’s + 03:23
46 Elizabeth Holden Bizkaia-Durango + 03:23
47 Isabel Martin Martin Rio Miera-Cantabria Deporte + 03:23
48 Marta Lach Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 03:23
49 Anna Baidak Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 03:23
50 Maaike Colje Massi Tactic Women Team + 03:23
51 Julia Biryukova Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 03:23
52 Lucia Gonzalez Blanco Bizkaia-Durango + 03:23
53 Sophie Wright Alé BTC Ljubljana + 03:23
54 Rotem Gafinovitz InstaFund Racing + 03:23
55 Eugénie Duval FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 03:23
56 Victorie Guilman FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 03:23
57 Marie Le Net FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 03:23
58 Federica Piergiovanni Valcar-Travel & Service + 03:23
59 Lara Vieceli Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 03:31
60 Ariadna Gutierrez A.R. Monex Women’s + 03:31
61 Aigul Gareeva Cogeas Mettler Look + 03:31
62 Olivia Baril Massi Tactic Women Team + 03:31
63 Alice Maria Arzuffi Valcar-Travel & Service + 03:31
64 Sara Poidevin Rally Cycling + 03:31
65 Laura Asencio Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 03:31
66 Amalie Dideriksen Trek-Segafredo + 03:31
67 Laura Tomasi Alé BTC Ljubljana + 03:31
68 Ariana Gilabert Vilaplana Bizkaia-Durango + 03:31
69 Martina Moreno Monteys Massi Tactic Women Team + 03:37
70 Ilaria Sanguineti Valcar-Travel & Service + 03:41
71 Lija Laizane Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 03:41
72 Alessia Vigilia Women Cycling Sport + 03:41
73 Isabella Bertold InstaFund Racing + 03:45
74 Sarah Roy Team BikeExchange + 04:08
75 Hannah Barnes CANYON//SRAM Racing + 04:08
76 Georgia Williams Team BikeExchange + 04:08
77 Arianna Fidanza Team BikeExchange + 04:08
78 Alicia Gonzalez Movistar Team Women + 04:08
79 Jelena Eric Movistar Team Women + 04:08
80 Sandra Alonso Dominguez Bizkaia-Durango + 04:08
81 Gulnaz Khatuntseva Cogeas Mettler Look + 04:25
82 Fie Østerby Rio Miera-Cantabria Deporte + 04:25
83 Susana Perez Conejero Rio Miera-Cantabria Deporte + 04:27
84 Aida Nuno Palacio Rio Miera-Cantabria Deporte + 04:27
85 Vera Adrian InstaFund Racing + 04:27
86 Rachel Langdon InstaFund Racing + 06:43
87 Nicole Hanselmann Women Cycling Sport + 07:16
88 Antri Christoforou Women Cycling Sport + 07:16
89 Elena Pirrone Valcar-Travel & Service + 10:06
90 Lydia Iglesias Bizkaia-Durango + 11:53
91 Elisabet Escursell Valero Rio Miera-Cantabria Deporte + 11:53
92 Lotta Henttala Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 11:53
93 Lauretta Hanson Trek-Segafredo + 11:53
94 Heidi Franz Rally Cycling + 11:53
95 Mireia Benito Pellicer Massi Tactic Women Team + 11:53
96 Luciana Roland Women Cycling Sport + 11:53
97 Elynor Backstedt Trek-Segafredo + 11:53
98 Alice Barnes CANYON//SRAM Racing + 11:53
99 Alba Leonardo Rio Miera-Cantabria Deporte + 32:23
DNS Brodie Chapman FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
DNF Petra Stiasny Cogeas Mettler Look
DNF Caroline Baur InstaFund Racing

Klasyfikacja generalna Vuelta a Burgos Feminas 2021 po 4. etapie:

01 Niamh Fisher-Black Team SD Worx 07:59:38
02 Grace Brown Team BikeExchange + 00
03 Katarzyna Niewiadoma CANYON//SRAM Racing + 02
04 Elisa Longo Borghini Trek-Segafredo + 02
05 Cecilie Uttrup Ludwig FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 02
06 Anna van der Breggen Team SD Worx + 02
07 Demi Vollering Team SD Worx + 05
08 Ashleigh Moolman-Pasio Team SD Worx + 05
09 Soraya Paladin Liv Racing + 05
10 Ane Santesteban Team BikeExchange + 05
11 Mavi Garcia Alé BTC Ljubljana + 05
12 Annemiek van Vleuten Movistar Team Women + 05
13 Krista Doebel-Hickok Rally Cycling + 05
14 Arlenis Sierra A.R. Monex Women’s + 13
15 Evita Muzic FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 13
16 Sabrina Stultiens Liv Racing + 13
17 Katrine Aalerud Movistar Team Women + 13
18 Erica Magnaldi Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 13
19 Tamara Dronova Cogeas Mettler Look + 16
20 Tereza Neumanova Women Cycling Sport + 16
21 Kathrin Hammes Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 16
22 Mikayla Harvey CANYON//SRAM Racing + 24
23 Clara Koppenburg Rally Cycling + 24
24 Eider Merino A.R. Monex Women’s + 28
25 Anna Shackley Team SD Worx + 28
26 Tatiana Guderzo Alé BTC Ljubljana + 28
27 Elise Chabbey CANYON//SRAM Racing + 29
28 Amanda Spratt Team BikeExchange + 32
29 Marlen Reusser Alé BTC Ljubljana + 34
30 Spela Kern Massi Tactic Women Team + 34
31 Olga Zabelinskaya Cogeas Mettler Look + 36
32 Pauliena Rooijakkers Liv Racing + 36
33 Omer Shapira CANYON//SRAM Racing + 44
34 Barbara Malcotti Valcar-Travel & Service + 46
35 Andrea Ramirez A.R. Monex Women’s + 51
36 Sofia Bertizzolo Liv Racing + 56
37 Silvia Persico Valcar-Travel & Service + 01:51
38 Paula Patino Movistar Team Women + 02:28
39 Tayler Wiles Trek-Segafredo + 02:33
40 Anna Baidak Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 03:37
41 Federica Piergiovanni Valcar-Travel & Service + 03:37
42 Anastasia Chursina Alé BTC Ljubljana + 03:52
43 Vita Heine Massi Tactic Women Team + 04:50
44 Katia Ragusa A.R. Monex Women’s + 05:03
45 Maaike Colje Massi Tactic Women Team + 05:03
46 Sophie Wright Alé BTC Ljubljana + 05:03
47 Julia Biryukova Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 05:03
48 Lucia Gonzalez Blanco Bizkaia-Durango + 05:03
49 Olivia Baril Massi Tactic Women Team + 05:11
50 Karol-Ann Canuel Team SD Worx + 05:12
51 Rotem Gafinovitz InstaFund Racing + 05:15
52 Victorie Guilman FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 05:15
53 Ariadna Gutierrez A.R. Monex Women’s + 05:23
54 Alice Maria Arzuffi Valcar-Travel & Service + 05:23
55 Marta Lach Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 05:41
56 Aigul Gareeva Cogeas Mettler Look + 07:11
57 Elizabeth Holden Bizkaia-Durango + 07:19
58 Ilaria Sanguineti Valcar-Travel & Service + 07:25
59 Isabella Bertold InstaFund Racing + 07:41
60 Arianna Fidanza Team BikeExchange + 07:52
61 Eugénie Duval FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 08:30
62 Marie Le Net FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 08:30
63 Amalie Dideriksen Trek-Segafredo + 08:38
64 Laura Tomasi Alé BTC Ljubljana + 08:38
65 Martina Moreno Monteys Massi Tactic Women Team + 08:56
66 Sandra Alonso Dominguez Bizkaia-Durango + 09:15
67 Georgia Williams Team BikeExchange + 09:27
68 Rachel Langdon InstaFund Racing + 09:30
69 Gulnaz Khatuntseva Cogeas Mettler Look + 09:44
70 Lara Vieceli Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 10:20
71 Sara Poidevin Rally Cycling + 10:39
72 Isabel Martin Martin Rio Miera-Cantabria Deporte + 10:56
73 Alicia Gonzalez Movistar Team Women + 10:57
74 Ariana Gilabert Vilaplana Bizkaia-Durango + 11:04
75 Lija Laizane Eneicat-RBH Global-Martin Villa + 11:15
76 Antri Christoforou Women Cycling Sport + 11:19
77 Vera Adrian InstaFund Racing + 12:00
78 Laura Asencio Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 12:04
79 Shirin Van Anrooij Trek-Segafredo + 12:07
80 Alessia Vigilia Women Cycling Sport + 12:26
81 Jelena Eric Movistar Team Women + 12:41
82 Sarah Roy Team BikeExchange + 12:41
83 Hannah Barnes CANYON//SRAM Racing + 13:17
84 Fie Østerby Rio Miera-Cantabria Deporte + 13:22
85 Marta Jaskulska Liv Racing + 13:24
86 Elena Pirrone Valcar-Travel & Service + 14:12
87 Susana Perez Conejero Rio Miera-Cantabria Deporte + 14:45
88 Aida Nuno Palacio Rio Miera-Cantabria Deporte + 16:27
89 Nicole Hanselmann Women Cycling Sport + 17:34
90 Heidi Franz Rally Cycling + 19:01
91 Alice Barnes CANYON//SRAM Racing + 20:26
92 Lauretta Hanson Trek-Segafredo + 20:26
93 Mireia Benito Pellicer Massi Tactic Women Team + 22:11
94 Luciana Roland Women Cycling Sport + 22:11
95 Elynor Backstedt Trek-Segafredo + 22:52
96 Lydia Iglesias Bizkaia-Durango + 25:37
97 Elisabet Escursell Valero Rio Miera-Cantabria Deporte + 25:37
98 Lotta Henttala Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 25:57
99 Alba Leonardo Rio Miera-Cantabria Deporte + 44:23

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments