fot. Deceuninck – Quick-Step

Firma Quick-Step będzie sponsorem ekipy Patricka Lefevere’a do co najmniej 2027 roku.

Quick-Step od wielu lat zaangażowany jest w sponsoring kolarstwa. Firma zajmująca się produkcją podłóg związana jest z tą dyscypliną od 1999 roku, a od 2003 roku jest sponsorem tytularnym ekipy Patricka Lefevere’a, która od dwóch lat funkcjonuje pod nazwą Deceuninck – Quick-Step. Dziś poinformowano, że marka przedłużyła umowę sponsorską do 2027 roku.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy kontynuować naszą współpracę z Quick-Stepem, który u naszego boku jest od ponad dwóch dekad. To coś więcej, niż zwykłe przedłużenie umowy sponsorskiej. To dowód na to, że w kolarstwie istnieją solidne relacje, oparte zaufaniu, wzajemnym szacunku i wspólnych wartościach. Ta długoterminowa umowa pozwoli nam nadal dążyć do poprawy naszych sportowych wyników, skupiać się na przyszłości i dążyć do pozostania w gronie najlepszych w tej dyscyplinie

– mówił dyrektor generalny ekipy, Patrick Lefevere, cytowany przez biuro prasowe zespołu.

Belgijska ekipa jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn ostatnich lat – odkąd Quick-Step został sponsorem drużyny, jej zawodnicy triumfowali ponad 800 razy, w tym na 99 etapach Wielkch Tourów i w 20 monumentach. Ostatnie zwycięstwo w jednym z pięciu najbardziej prestiżowych wyścigów jednodniowych w kalendarzu ekipa Deceuninck – Quick-Step zanotowała w kwietniu bieżącego roku. W Ronde van Vlaanderen najlepszy okazał się wtedy Kasper Asgreen, który w dwójkowym finiszu pokonał Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix).

Do tej pory w 2021 roku kolarze grupy Patricka Lefevere’a sięgnęli po 24 zwycięstwa. Połowę z nich odnieśli na wyścigach rangi World Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments