fot. UCI Gran Fondo – Bitwa Warszwska Tour

Na początku lipca (3-4) na Mazowszu odbędzie się UCI Gran Fondo – Bitwa Warszawska Tour. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w indywidualnej jeździe na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego na jednym z trzech możliwych dystansów.

UCI Gran Fondo Series jest cyklem wyścigów Międzynarodowej Unii Kolarskiej, od lat odbywających się na całym świecie. W zmaganiach biorą udział amatorzy i mastersi z różnych zakątków globu. Na początku lipca tego roku na Mazowsze zawita amatorski peleton, który przez dwa dni będzie rywalizował w UCI Gran Fondo – Bitwa Warszawska Tour.

Będzie to jedyna impreza w Polsce, na której można uzyskać kwalifikację do Mistrzostw Świata w Gran Fondo, które w tym roku odbędą się w Bośni i Hercegowinie. Jako że impreza będzie odbywała się w formule otwartej, by wziąć w niej udział nie trzeba posiadać aktualnej licencji zawodniczej. Zawodom będzie towarzyszyło wiele atrakcji w miasteczku imprezy, które zostanie zlokalizowane w Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim.

UCI Gran Fondo – Tour Bitwa Warszawska organizowane będzie przez Dariusza Banaszka – menedżera generalnego zawodowej ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, a także dyrektora takich wyścigów, jak Tour Bitwa Warszawska 1920 i Mistrzostw Mazowsza w Kryterium – Grzegorza Golonko – organizatora między innymi Velo Toruń i Majka Days.

– Bitwa Warszawska, czyli „Cud nad Wisłą”, to jest mój sens życia, bo wywodzę się z terenów, gdzie ta Bitwa Warszawska się odbywała – Wólka Radzymińska, Radzymin, Modlin, cały front, linia oporu w czasie walki z Bolszewikami. Mam to w sercu i zawsze, do końca swoich dni, będę robił ten wyścig pod tą nazwą, bo to kocham, moi pradziadowie walczyli z Bolszewikami

– powiedział nam Dariusz Banaszek.

Trasa

Zmagania w UCI Gran Fondo – Bitwa Warszawska Tour rozpoczną się w sobotę 3 lipca od etapu indywidualnej jazdy na czas. Będzie ona rozgrywana na dystansie 20 kilometrów, ze startem i metą w podwarszawskim Pomiechówku. Trasa czasówki będzie pofałdowana – łącznie różnica przewyższeń wyniesie 105 metrów.

Drugiego dnia amatorzy i mastersi będą jechać w wyścigu ze startu wspólnego, który zostanie rozegrany na trzech dystansach – GranFondo (129 km; 450 m przewyższenia), MedioFondo (75 km; 250 m) i Adventure (46 km; 200 m), który ma na celu promocję akcji „Rower dla wszystkich”.

GranFondo:

MedioFondo:

Adventure:

Zapisy na wyścig > tutaj

Strona wyścigu > tutaj

Poprzedni artykułNaszosowe oceny: Wszystko i nic
Następny artykułGran Premio Ciudad de Eibar: Van der Breggen pokonała Van Vleuten na słynnym Arrate
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments