Już od 28 maja na platformie Netflix będzie dostępny drugi, sześcioodcinkowy sezon serialu o drużynie Movistar. Nowe odcinki “El Día Menos Pensado” nagrywano w Hiszpanii, Włoszech, Francji oraz Andorze.

Reżyserami serialu o drużynie Movistar są José Larranza oraz Marc Pons. Opowiada on o losach drużyny, jej sukcesach, porażkach, kulisach startów oraz poszczególnych kolarzach. Jak powiedział podczas piątkowej prezentacji drugiego sezonu główny menadżer Eusebio Unzué, dzięki serialowi kibice jego zespołu i kolarstwa w ogóle mogą lepiej poznać ten sport.

– Jestem bardzo wdzięczny, że powstała taka inicjatywa, ponieważ serial spotkał się z dużym odzewem nie tylko naszych kibiców, ale sympatyków kolarstwa w ogóle. Poprzedni rok był bardzo trudny dla wszystkich ludzi, ale także dla naszej drużyny. Jednak myślę, że na poziomie sportowym, w najważniejszych momentach, pokazaliśmy, że jesteśmy zgrani i oddani naszej dyscyplinie sportu

– powiedział Unzué.

Zdjęcia do drugiego sezonu “Najmniej oczekiwanego dnia” (bo tak brzmi tłumaczenie tytułu z języka hiszpańskiego) rozpoczęły się w sierpniu 2020 roku i zakończyły w styczniu bieżącego roku. W poszczególnych odcinkach będzie można zobaczyć, jak Movistar mierzył się z przejściowym dla siebie momentym związanym z odejściem ważnych dla zespołu zawodników jak Nairo Quintana, Richard Carapaz i Mikel Landa, oraz jak przebiegało ściganie w dobie pandemii z młodymi liderami Solerem i Masem oraz eterno Alejandro Valverde.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu “El Día Menos Pensado” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, wywołał żywą dyskusję i ujawnił kulisy wewnętrznych konfliktów, jakie tworzyły się chociażby pomiędzy Solerem i Nairo Quintaną. Byliśmy także świadkami słabszych momentów Alejandro Valverde, ale również jego charyzmy i umiejętności przewodzenia grupie, która od lat napędza Movistar. Ponadto wraz z dyrektorami sportowymi jechaliśmy w samochodzie zespołu, gdzie zapadały nie zawsze trafne taktycznie decyzje. Recenzję pierwszego sezonu można przeczytać TUTAJ.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bossco
Bossco

super!