fot. Team Qhubeka-ASSOS

Zawodnik zespołu Team Qhubeka-ASSOS Domenico Pozzovivo nie stanie na starcie siódmego etapu tegorocznego wyścigu Giro d’Italia.

Niestety wczorajszy odcinek nie był szczęśliwy dla bardzo doświadczonego włoskiego górala. Domenico Pozzovivo leżał w kraksie i jak wykazały szczegółowe badania odniósł kontuzję, która uniemożliwia mu kontynuowanie dalszej rywalizacji w trzytygodniowym wyścigu odbywającym się na Półwyspie Apenińskim.

Po wycofaniu się 38-letniego zawodnika zespół Team Qhubeka-ASSOS skupi się na walce o zwycięstwa etapowe oraz o cyklamenową koszulkę zwycięzcy klasyfikacji punktowej. Okazja na etapowy sukces powinna nadejść już dziś. Na finiszu siódmego odcinka Giro d’Italia jednym z faworytów do czołowych lokat będzie mistrz Europy w wyścigu ze startu wspólnego – Giacomo Nizzolo.

Poprzedni artykułAutostrada Adriatica – zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2021
Następny artykułPaweł Bernas: „Jeśli wszystko zagra, można realnie myśleć o pierwszej piątce na etapie” (wywiad)
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments