fot. Total Direct Energie

Nairo Quintana (Arkéa-Samsic) sprostał roli wielkiego faworyta do zwycięstwa w wyścigu Vuelta Asturias, skutecznie broniąc się przed atakami rywali na ostatnim etapie. Tymczasem po sukces etapowy sięgnął Pierre Latour (Total Direct Energie). 

Trzeci i zarazem ostatni etap wyścigu Vuelta Asturias można było określić mianem królewskiego. W ostatniej fazie rywalizacji kolarze mieli do pokonania dwie górskie premie, w tym podjazd pierwszej kategorii na metę – Alto del Naranco (5,4 km; 6,6%). Łączny dystans etapu z Cangas del Narcea do Alto del Naranco (Oviedo) liczył 125,3 km.

Presję na Nairo Quintanie próbowali wywierać kolarze Movistaru, najpierw predestynując do ucieczki dni Nelsona Oliveirę. Jednak, gdy odjazd został zlikwidowany tuż przed finałową wspinaczką, próbowali atakować. Ostatecznie Antonio Pedrero ukończył wyścig na drugim miejscu, rozdzielając tym samym Nairo oraz etapowego zwycięzcę Latoura.

Pierre Latour zaatakował na ostatnim kilometrze i jako pierwszy wjechał na metę przed kolarzem Caja Rural Alejandro Osorio. Trzeci był jego kolega z drużyny Victor de la Parte. Dla 27-letniego Francuza jest to pierwsze zwycięstwo w barwach Total Direct Energie, do której przeszedł z AG2R, w której jak dotąd odniósł największe sukcesy w swojej karierze. Latour uniósł ręce w geście triumfu po raz pierwszy od trzech lat.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie 2:59:49
2 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:02
3 Victor de la Parte (Spa) Total Direct Energie 0:00:12
4 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
5 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
6 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:00:19
7 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:00:59
8 Jhojan Garcia Susa (Col) Caja Rural-Seguros RGA
9 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma
10 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
11 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:01:04
12 Jose Hernandez (Col) Team Medellin
13 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:14
14 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:01:19
15 Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Delko 0:01:30
16 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:33
17 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
18 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:54
19 Alessandro Fedeli (Ita) Delko 0:02:13
20 Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo 0:02:29
21 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:02:38
22 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 0:02:41
23 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Equipo Kern Pharma
24 Jon Agirre Egaña (Spa) Equipo Kern Pharma
25 Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma
26 Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic
27 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team
28 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie
30 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Team Medellin
31 Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma 0:03:00
32 Mauro Finetto (Ita) Delko 0:03:12
33 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 0:03:14
34 Abner González Rivera (PuR) Movistar Team
35 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 0:03:24
36 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:03:29
37 José Rojas (Spa) Movistar Team
38 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Louletano-Loulé Concelho
39 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:43
40 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic 0:03:51
41 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:04:09
42 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:04:36
43 Fabien Doubey (Fra) Total Direct Energie 0:04:43
44 Alexandre Delettre (Fra) Delko 0:04:53
45 Savva Novikov (Rus) Equipo Kern Pharma 0:05:41
46 Thomas Armstrong (GBr) Electro Hiper Europa 0:06:40
47 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:06:54
48 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH 0:07:09
49 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team
50 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie
51 Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team
52 Biniam Girmay (Eri) Delko
53 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo
54 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
55 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo
56 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Team Medellin
57 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:07:26
58 Jokin Murguialday (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:07:50
59 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa 0:08:09
60 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Louletano-Loulé Concelho 0:08:54
61 Mathias Le Turnier (Fra) Delko 0:09:13
62 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 0:09:31
63 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios
64 David De La Fuente Rasilla (Spa) Louletano-Loulé Concelho
65 John Archibald (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:10:01
66 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Team Medellin 0:10:07
67 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 0:10:33
68 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa 0:11:45
69 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa
70 Juan Eugenio Belandria Marquina (Ven) Gios 0:11:50
71 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:13:38
72 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
73 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:13:53
74 Daniel Viegas (Por) Eolo-Kometa Cycling Team
75 Nuno Meireles (Por) Louletano-Loulé Concelho
76 Luca Wackermann (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:14:16
77 Andreas Miltiadis (Cyp) Gios 0:15:14
78 Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Louletano-Loulé Concelho 0:18:18
79 Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios
80 Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios
81 Ibon Ruiz Sedano (Spa) Equipo Kern Pharma
82 Lucas De Rossi (Fra) Delko
83 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Euskaltel-Euskadi
84 Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk
85 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Team Medellin
86 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-RusVelo
OTL Mateu Estelrich Cabanellas (Spa) Electro Hiper Europa 0:23:16
OTL Donavan Grondin (Fra) Team Arkea-Samsic 0:24:18
OTL Dávid D. Kovács (Hun) Electro Hiper Europa
DNF Jeremy Cabot (Fra) Total Direct Energie
DNF Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Gios
DNF Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi
DNF Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH

Ostateczna klasyfikacja generalna: 

1 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 13:34:27
2 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:00:36
3 Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie 0:00:54
4 Victor de la Parte (Spa) Total Direct Energie 0:01:01
5 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:01:08
6 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:26
7 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma 0:01:52
8 Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo 0:02:00
9 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:02:43
10 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:03
11 Jose Hernandez (Col) Team Medellin 0:03:06
12 Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Delko
13 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:03:12
14 Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH
15 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:46
16 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team 0:04:07
17 Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic 0:04:54
18 Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo 0:05:24
19 Jhojan Garcia Susa (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:42
20 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:50
21 Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma 0:05:57
22 Mauro Finetto (Ita) Delko 0:06:53
23 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:19
24 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Equipo Kern Pharma 0:08:17
25 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom-RusVelo 0:08:38
26 Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH 0:08:56
27 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:10:29
28 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:26
29 Jon Agirre Egaña (Spa) Equipo Kern Pharma 0:12:48
30 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Louletano-Loulé Concelho 0:13:51
31 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:15:32
32 Carlos Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma 0:15:40
33 Savva Novikov (Rus) Equipo Kern Pharma
34 Abner González Rivera (PuR) Movistar Team 0:16:01
35 Fabien Doubey (Fra) Total Direct Energie 0:17:17
36 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Team Medellin 0:17:32
37 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Team Medellin 0:17:41
38 Jokin Murguialday (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:17:49
39 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 0:18:53
40 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 0:19:13
41 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 0:20:38
42 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:21:30
43 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH 0:23:03
44 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:23:20
45 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo 0:23:58
46 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Team Medellin 0:24:29
47 Thomas Armstrong (GBr) Electro Hiper Europa 0:25:18
48 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Louletano-Loulé Concelho 0:25:44
49 Mathias Le Turnier (Fra) Delko 0:26:37
50 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:27:14
51 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 0:27:19
52 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:27:57
53 Juan Diego Alba Bolivar (Col) Movistar Team 0:28:38
54 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:30:42
55 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 0:30:57
56 Alessandro Fedeli (Ita) Delko 0:31:32
57 Andreas Miltiadis (Cyp) Gios 0:32:04
58 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:32:36
59 David De La Fuente Rasilla (Spa) Louletano-Loulé Concelho 0:33:19
60 Sergio Garcia Gonzalez (Spa) Eolo-Kometa Cycling Team 0:33:24
61 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:33:39
62 Luca Wackermann (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:34:25
63 Alexandre Delettre (Fra) Delko 0:35:23
64 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk 0:37:41
65 Biniam Girmay (Eri) Delko 0:38:44
66 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH 0:38:51
67 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Electro Hiper Europa 0:38:59
68 Romain Hardy (Fra) Team Arkea-Samsic 0:40:02
69 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios 0:40:05
70 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:40:47
71 John Archibald (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 0:41:28
72 Nuno Meireles (Por) Louletano-Loulé Concelho 0:41:44
73 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Spa) Electro Hiper Europa 0:42:08
74 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:31
75 Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Louletano-Loulé Concelho 0:44:35
76 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Team Medellin 0:45:25
77 Ibon Ruiz Sedano (Spa) Equipo Kern Pharma 0:46:36
78 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 0:46:48
79 Lucas De Rossi (Fra) Delko 0:48:03
80 Juan Eugenio Belandria Marquina (Ven) Gios 0:54:41
81 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Electro Hiper Europa 1:00:20
82 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom-RusVelo 1:00:33
83 Daniel Viegas (Por) Eolo-Kometa Cycling Team 1:04:19
84 Oliver Behringer (Swi) Team Novo Nordisk 1:04:45
85 Jorge Bueno Garcia (Spa) Gios 1:14:06
86 Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios 1:19:30
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments