fot. RFEC Ciclismo

Wielokrotna mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska, która od ubiegłego sezonu reprezentuje barwy hiszpańskiej drużyny Burgos Alimenta Women Cycling, zajęła drugie miejsce w wyścigu Balmaseda, czyli drugiej odsłonie Pucharu Hiszpanii kobiet. Polka uległa jedynie Eider Merino (Nomex). 

Zawodniczki wystartowały w sobotę o godzinie 16:00 i miały do przejechania 92 kilometry po jak zawsze wymagającym terenie w Kraju Basków. Od początku wyścigu tempo było bardzo mocne, o czym świadczy średnia pierwszej godziny wyścigu – 36 km/h. Największymi trudnościami na trasie były podjazdy Abellandea oraz Beci, i to właśnie na drugim z nich uformowała się ośmioosobowa czołówka z Jasińską w składzie.

Eider Merino (Nomex), Małgorzata Jasińska, Tereza Neumanova (obie Burgos Alimenta), Morgane Coston (Girondins de Bordeaux), Patricia Ortega (Massi Tactic), Idoia Eraso (Laboral Kutxa), Ines Cantera (Sopela) i Marta Sánchez (Baix Ter) wypracowały sobie wystarczającą przewagę, aby to właśnie z tego grona wyłonić zwyciężczynię.

Na drugim podjeździe pod Abellandea zaatakowała Merino, lecz później, na zjeździe z Beci, ten atak skasowała Jasińska. Ostatecznie Polka musiała uznać wyższość zawodniczki, która pochodzi z miasta, wokół którego rozgrywał się wyścig, jednak z pewnością musi cieszyć pierwsze podium w sezonie. Dla drużyny z Burgos był to udany wyścig, ponieważ na najniższym stopniu podium stanęła Tereza Neumanova, która wygrała finisz z grupki za uciekającymi Polką i Baskijką. Neumanova została również nową liderką Pucharu Hiszpanii.

fot. RFEC Ciclismo

Z racji tego, że drużyna Burgos Alimenta Women Cycling ściga się na licencji Women’s Continental Teams, to ma nieco uboższy kalendarz startów, choć zdecydowanie liczy się na lokalnej hiszpańskiej scenie. Ponadto otrzymuje czasami zaproszenia na bardziej prestiżowe wyścigi jak Giro Rosa czy Ceratizit Challenge by La Vuelta.

Pierwsza dziesiątka wyścigu: 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments