fot. Lotto-Soudal

Popularny “Maniek” – Tomasz Marczyński po raz trzeci w swojej karierze stanie na starcie wyścigu Giro d’Italia (8 – 30 maja).

Urodzony w Krakowie Marczyński w wyścigu “dookoła Włoch” z pewnością będzie skupiać się na pomocy swoim liderom, ale powinien też otrzymać parę szans jazdy na własne konto. Będzie to już dziewiąty start Polaka w wyścigach trzytygodniowych.

Największą gwiazdą ekipy Lotto Soudal, która wybiera się na Półwysep Apeniński bez wątpienia jest Caleb Ewan. Australijczyk będzie mógł liczyć na spore wsparcie świetnego pociągu sprinterskiego, który stworzą: Jasper De Buyst i Roger Kluge.

Na górskich etapach widoczni mogą być Belgowie: Kobe Goossens oraz Harm Vanhoucke. Jak zawsze groźny w ucieczkach powinien być jeden z najlepszych harcowników w peletonie – Thomas De Gendt. Skład ekipy, którą prowadzi John Lelangue uzupełni 23-letni Włoch Stefano Oldani.

Skład zespołu Lotto Soudal w wyścigu Giro d’italia 2021:

Jasper De Buyst, Harm Vanhoucke, Thomas De Gendt, Kobe Goossens (wszyscy Belgia), Caleb Ewan (Australia), Roger Kluge (Niemcy), Tomasz Marczyński (Polska) oraz Stefano Oldani (Włochy).

 

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments