fot. BORA - hansgrohe

Już drugi rok z rzędu w wyścigu Giro d’Italia wystartuje trzykrotny mistrz świata Peter Sagan. Słowaka na trasie włoskiego Grand Touru będzie wspierać jego doświadczony kompan – Maciej Bodnar.

8 maja na etapie jazdy indywidualnej na czas w Turynie zamelduje się naprawdę mocny skład drużyny BORA – hansgrohe. O zwycięstwa etapowe i cyklamenową koszulkę triumfatora klasyfikacji punktowej z pewnością postara się Peter Sagan, który dwa dni temu wygrał etap w wyścigu Tour de Romandie. Wyraźnie widać, że 31-letni kolarz pochodzący z Żyliny wraca do pełni formy po perturbacjach podczas przedsezonowych przygotowań.

Swoją pomocą dla trzykrotnego mistrza świata z pewnością będą służyć jego dobrzy koledzy z ekipy. Daniel Oss oraz Maciej Bodnar od lat towarzyszą Saganowi w jego startach w wiosennych klasykach i z pewnością bedą dużym wsparciem dla Słowaka na płaskich i pagórkowatych etapach włoskiego Giro.

Niemiecka ekipa kierowana przez Ralpha Denka wybiera się na Giro d’Italia, również z zamiarem walki o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej. Liderem zespołu BORA – hansgrohe będzie Emanuel Buchmann, który dwa lata temu zakończył Tour de France na czwartym miejscu.

Niemiec będzie dysponować solidnym wsparciem. Rolę zapasowego lidera może pełnić Austriak Felix Großschartner. W górach powinni z dobrej strony pokazać się Włosi: Matteo Fabbro oraz młodziutki Giovanni Aleotti. O ogromnych możliwościach 21-letniego zawodnika w wywiadzie dla naszego portalu opowiedział ostatnio jego trener Sylwester Szmyd. Kadrę drużyny BORA -hansgrohe na wyścig odbywający się na Półwyspie Apenińskim uzupełni nasz nieoceniony Cesare „Czarek” Benedetti.

Skład zespołu BORA – hansgrohe w Giro d’Italia 2021:

Giovanni Aleotti, Cesare Benedetti, Matteo Fabbro, Daniel Oss (wszyscy Włochy), Peter Sagan (Słowacja), Maciej Bodnar (Polska), Felix Großschartner (Austria) oraz Emanuel Buchmann (Niemcy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments