fot. Alpecin-Fenix

Już 8 maja w Turynie drużyna Alpecin-Fenix zadebiutuje na starcie jednego z Grand Tourów. Pierwszym wyścigiem trzytygodniowym dla belgijskiego zespołu będzie Giro d’Italia.

O pierwsze zwycięstwo etapowe w Wielkim Tourze dla ekipy kierowanej przez braci Roodhooftów powinien na płaskich odcinkach powalczyć Tim Merlier. Belgijski sprinter już w tym sezonie kilkukrotnie pokazał wielką formę wygrywając trzy wyścigi klasyczne: Le Samyn, Grote prijs Jean-Pierre Monseré oraz Bredene Koksijde Classic.

W składzie zespołu Alpecin-Fenix na włoski Grand Tour znajdzie się, także obecny mistrz Belgii – Dries De Bondt. Na trudniejszych odcinkach być może z dobrej strony pokaże się Louis Vervaeke, który w przeszłości w rywalizacji dla kolarzy poniżej 23 roku życia był jednym z wyróżniających się zawodników.

Widoczny w wyścigu odbywającym się na Półwyspie Apenińskim powinien być Gianni Vermeersch, który fantastycznie prezentował się podczas wiosennej kampanii flamandzkich klasyków. Kadrę belgijskiej ekipy uzupełnią: Alexander Krieger, Senne Leysen oraz Oscar Riesebeek.

Skład drużyny Alpecin-Fenix w wyścigu Giro d’Italia 2021:

Tim Merlier, Louis Vervaeke, Gianni Vermeersch, Dries De Bondt, Jimmy Janssens, Senne Leysen (wszyscy Belgia), Alexander Krieger (Niemcy) oraz Oscar Riesebeek (Holandia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments