fot. ASO

Przed edycją wyścigu Liège-Bastogne-Liège kobiet wiadomo było, że niemal cała drużyna SD Worx składa się z faworytek do zwycięstwa. Ostatecznie tą, która dosięgnęła chwały jest 24-letnia Demi Vollering, na którą pracowała… mistrzyni świata Anna van der Breggen we własnej osobie. 

Mistrzyni świata, prawdziwa legenda kobiecego kolarstwa odwdzięczyła się Demi Vollering za pracę w Walonskiej Strzale w najlepszym z możliwych sposobów. Przez ostatnie 10 kilometrów rozprowadzała ją w czołowej grupce, dzięki czemu Vollering pokonała w sprincie między innymi Annemiek Van Vleuten (Movistar) oraz Elisę Longo Borghini (Trek-Segafredo).

W wypowiedzi po wyścigu Vollering nie mogła skończyć wyrażać wdzięczności dla swojej starszej i bardziej doświadczonej koleżanki, z którą w jednej drużynie ściga się dopiero od czterech miesięcy.

– Anna [van der Breggen] wykonała niesamowicie dobrą pracę. Ponadto świetnie pracowała cała drużyna, więc fakt, że była w stanie to wykończyć… To jest coś niesamowitego! Jestem bardzo wdzięczna dziewczynom za to, że pracowały dziś dla mnie. To jest wspaniały zespół, bardzo wszystkim dziękuję

– mówiła wzruszona Demi Vollering, a za chwilę, analizując wyścig, przyznała, że było ciężko, ale charakterystyka „Staruszki” bardzo jej odpowiada.

– Na podjazdach było naprawdę ciężko. W pewnym momencie ta grupa odjechała, a następnie dojechała [Marianne] Vos. Wiadomo, że z tą zawodniczką lepiej nie finiszować, więc cieszyłam sie, że ponownie udało nam się ją zgubić. Anna rozprowadzała mnie na ostatnich dziesięciu kilometrach – to było coś wspaniałego. Bardzo lubię ten wyścig, dwa lata temu byłam tu trzecia w swoim pierwszym sezonie w profesjonalnym peletonie. Teraz zwyciężyłam i jest to spełnienie moich marzeń

– dodała Holenderka.

Anna van der Breggen ściga się od 2009 roku, zaś Demi Vollering rozpoczęła profesjonalną karierę kolarską w 2019 roku. Dla mistrzyni świata jest to ostatni sezon w karierze, zaś kontrakt Vollering z SD Worx obowiązuje do końca przyszłego roku. Zdecydowanie następuje swego rodzaju przekazanie władzy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments