fot. Team Sunweb

Za niespełna miesiąc ruszy pierwszy Wielki Tour w sezonie 2021 – Giro d’Italia. Pierwszą ekipą, która oficjalnie ogłosiła skład na włoski wyścig jest Team DSM. Niemiecka formacja liczy na dobry wynik w klasyfikacji generalnej, który mają zapewnić Romain Bardet i Jai Hindley.

Tegoroczna edycja Giro d’Italia rozpocznie się 8 maja indywidualną jazdą na czas w Turynie. Trasa wyścigu będzie bardzo wymagająca – podczas trzech tygodni ścigania zawodnicy pokonają takie podjazdy, jak na przykład: Monte Zoncolan (14,1 km; 8,2%), Passo Fedaia (13,7 km; 7,6%), Passo Giau (9,8 km; 9,3%), Sega di Ala (11,3 km; 9,7%) czy Passo San Bernardino (23 km; 6,3%). Dla części zawodników trudność mogą też sprawić dwa etapy indywidualnej jazdy na czas.

O wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej zamierzają walczyć Jai Hindley i Romain Bardet z Team DSM. Australijczyk w ubiegłorocznej edycji wyścigu zajął drugą pozycję, przegrywając jedynie z Tao Geoghegan Hartem z INEOS Grenadiers. O dobry wynik może postarać się też Romain Bardet, który w poprzednich latach również stał na podium Wielkich Tourów.

Szanse na pokazanie się w Giro d’Italia dostanie też Max Kanter, który może szukać swoich szans na sprinterskich etapach. Oprócz wymienionych kolarzy, w składzie Team DSM na La Corsa Rosa znaleźli się też Nikias Arndt, Nico Denz, Chris Hamilton, Nicholas Roche i Michael Storer.

– Po raz kolejny jedziemy na Giro d’Italia po dobry wynik w klasyfikacji generalnej. Musimy wykorzystać naszą siłę, by tego dokonać. Mamy solidny i jasny plan opracowany wspólnie z naszymi ekspertami uwzględniający różne strategie i taktyki, które możemy zastosować, by uzyskać jak najlepszy wynik. Będziemy też pamiętać o możliwościach sprinterskich, by walczyć na etapach, które najbardziej nam odpowiadają. Mając w pamięci nasze sukcesy i wspomnienia z Włoch, zawsze z niecierpliwością czekamy na start tego wyścigu

– mówił Matt Winston, trener Team DSM, cytowany w komunikacie prasowym.

Skład Team DSM na Giro d’Italia 2021: Nikias Arndt, Romain Bardet, Nico Denz, Chris Hamilton, Jai Hindley, Max Kanter, Nicholas Roche, Michael Storer.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments