fot. Alpecin-Fenix

Swoje żniwa zaczynają zbierać nowe przepisy Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Dwóch kolarzy – Gijs Leemreize (Jumbo-Visma) oraz Alexander Richardson (Alpecin-Fenix) zostali zdyskwalifikowani odpowiednio za pozycję super-tuck oraz trzymanie przedramion na kierownicy.

Gijs Leemreize w środę ścigał się w wyścigu Brabancka Strzała i to właśnie tam zastosował zabronioną od 1 kwietnia pozycję super-tuck, poprawiającą aerodynamikę zjeżdżającego kolarza. Dyskwalifikację swojego zawodnika w mediach społecznościowych potwierdziła drużyna Jumbo-Visma.

Z kolei Richardson został zdyskwalifikowany już po zakończeniu czwartego etapu Tour of Turkey, pomimo że ukończył go w peletonie. Podejrzewa się, że sędziowie dowiedzieli się o złamaniu przez niego przepisów z opóźnieniem i w oficjalnym komunikacie przyznali mu “DSQ”. Powodem jest prowadzenie roweru w pozycji zbliżonej do czasowej, z położonymi na kierownicy przedramionami. Interpretacja przepisów budzi jednak wątpliwości, bowiem kolarz Alpecin-Fenix dotykał małymi palcami dźwigni hamulców, co widać na poniższym nagraniu.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam

Idiotyzm!

ucipuci
ucipuci

a tam jeden z tyłu jadł – a je się przy stole!