fot. Bettini Photo/Bahrain-Victorious

Ścigający się obecnie w wyścigu Itzulia Basque Country Mikel Landa zapewnia, że w pełni koncentruje się na zbudowaniu jak najlepszej formy, na rozpoczynający się już 8 maja wyścig Giro d’Italia.

31-letni Bask udanie rozpoczął sezon 2021. Lider zespołu Bahrain-Victorious był szósty w Trofeo Laigueglia oraz trzeci w GP Industria & Artigianato. Następnie Mikel Landa zajął trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej wyścigu Tirreno-Adriatico.

Obecnie przed finałowym etapem wyścigu “dookoła Kraju Basków” Landa zajmuje 10. miejsce w “generalce”. W wywiadzie dla portalu Cyclingnews baskijski kolarz opowiedział o swoich odczuciach przed zbliżającym się wielkimi krokami wyścigiem Giro d’Italia, który już za niecały miesiąc rozpocznie się w Turynie.

Moim celem jest wyścig Giro d’Italia, więc nie jestem jeszcze w swojej najlepszej dyspozycji. Klasyfikacja generalna jest tym, o co chce walczyć. Zespół zapewnił, że będę miał wokół siebie silny skład, a moim zamiarem jest wygranie wyścigu lub przynajmniej zajęcie miejsca na podium. Na razie myślę tylko o Giro d’Italia

– powiedział trzeci kolarz włoskiego Grand Touru z 2015 roku.

Mikel Landa po ukończeniu startu w Giro d’Italia w porozumieniu ze swoim zespołem ma zdecydować czy wystartuje w wyścigu Tour de France. Już kilka miesięcy temu Bask zapewniał, że ważnym celem w 2021 roku będą dla niego Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wkrótce przekonamy się, w jaki sposób Mikel Landa będzie chciał przygotować się do walki o olimpijski medal.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments