fot. Facebook / Stanisław Aniołkowski

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wezmą dziś udział w Scheldeprijs. Na starcie zobaczymy jedną Polkę – Martę Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) – i dwóch Polaków – Stanisława Aniołkowskiego (Bingoal Pauwels Sauces WB) i Szymona Sajnoka (Cofidis, Solutions Credits).

Dziś odbędzie się pierwsza w historii edycja Scheldeprijs kobiet (1.1). Zawodniczki będą rywalizowały na 135-kilometrowej trasie w okolicach miasta Schoten. Wyścig, podobnie jak w przypadku mężczyzn, zakończy się na 16,5-kilometrowej rundzie, którą pokonają trzy razy. Na starcie stanie 6 ekip Women’s WorldTeams, w barwach których pojadą między innymi Marta Bastianelli (Ale BTC Ljubljana), Alice Barnes (Canyon SRAM Racing), Emma Norsgaard (Movistar Team) czy Lorena Wiebes (Team DSM).

W wyścigu wystartuje też aktualna mistrzyni Polski ze startu wspólnego – Marta Lach. Oprócz Polki w zespole Ceratizit-WNT Pro Cycling zobaczymy między innymi Lisę Brennauer.

Mężczyźni staną dziś do rywalizacji w 109. edycji Scheldeprijs. Wyścig będzie mierzyła ponad 194 kilometry i zakończy się na rundzie w Schoten. Na liście startowej znalazło się wielu bardzo szybkich sprinterów – między innymi Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), Giacomo Nizzolo (Team Qhubeka ASSOS), Tim Merlier, Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix), Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe), Elia Viviani (Cofidis, Solutions Credits) czy Cees Bol (Team DSM). My będziemy liczyć na Polaków, których również na starcie nie zabraknie – w Scheldeprijs wystartują Stanisław Aniołkowski i Szymon Sajnok.

Z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa jednego z członków ekipy Groupama-FDJ, musiała ona przed startem wycofać się z rywalizacji.

Zapowiedź Scheldeprijs mężczyzn można znaleźć TUTAJ.

Wyścig mężczyzn będzie transmitowany od 15:00 na antenie Eurosport 2. Zmagania kobiet będzie można śledzić od 11:45 TUTAJ.

Lista startowa Scheldeprijs kobiet:

  1. Alé BTC Ljubljana

1 BASTIANELLI Marta

2 CHURSINA Anastasiia

3 PATUELLI Alessia

6 TREVISI Anna

DS PENKO Gorazd

  1. Canyon SRAM Racing

11 BARNES Alice

12 KLEIN Lisa

13 BRADBURY Neve

14 HARRIS Ella

15 LUDWIG Hannah

16 RYAN Alexis

DS WERNER Jörg

  1. Movistar Team

21 GONZÁLEZ Alicia

22 MARTIN Sara

23 GUARISCHI Barbara

24 NORSGAARD Emma

25 RODRÍGUEZ Gloria

26 TERUEL Alba

DS LASTRAS Pablo

  1. Team BikeExchange

31 CAMPBELL Teniel

32 ENSING Janneke

33 FIDANZA Arianna

34 TENNIGLO Moniek

35 ROY Sarah

36 ŽIGART Urška

DS VESTBY Martin

  1. Team DSM

41 WIEBES Lorena

42 ANDERSEN Susanne

43 GEORGI Pfeiffer

44 OLAUSSON Wilma

45 PEPERKAMP Esmée

46 SOEK Julia

DS TIMMER Albert

  1. Trek-Segafredo Women

53 CORDON-RAGOT Audrey

54 PATERNOSTER Letizia

55 VAN ANROOIJ Shirin

56 DIDERIKSEN Amalie

DS TEUTENBERG Ina-Yoko

  1. Bingoal Casino – Chevalmeire Cycling Team

61 BEX Nathalie

62 COMMISSARIS Caren

63 JONGERIUS Claudia

64 VAN GOGH Natalie

65 VAN DEN STEEN Kelly

66 DRUYTS Kelly

DS WIJNANT Davy

  1. Plantur-Pura

71 BAKKER Manon

72 CANT Sanne

73 DE WILDE Julie

74 SÜßEMILCH Laura

75 TRUYEN Marthe

76 VAN ALPHEN Aniek

DS VAN DE VIJVER Heidi

  1. Doltcini – Van Eyck Sport

81 BAKKER Minke

82 VAN EYNDE Fien

83 VAN VELZEN Bryony

84 SCAVONE Dina

85 SCHWEINBERGER Christina

86 SCHWEINBERGER Kathrin

DS DE VOCHT Liesbet

  1. Lotto Soudal Ladies

91 VANDENBULCKE Jesse

93 CASTRIQUE Alana

94 PARKINSON Abby-Mae

95 VANDER SANDE Elise

96 MEERTENS Lone

DS DOM Annelies

  1. Multum Accountants Ladies Cycling Team

101 VAN DER WOLF Rosalie

102 DE SMEDT Marijke

103 DELBAERE Fien

104 DUYCK Ann-Sophie

105 VAN HOUTUM Céline

106 WATERREUS Kylie

DS BAEYENS Gert

  1. Andy Schleck – CP NVST – Immo Losch

111 DANFORD Georgia

112 EHRLER Desiree

113 FABER Claire

114 MCMULLEN Rylee

115 METTRAUX Léna

116 NIGHTINGALE Stella

DS CUPPENS Tjarco

  1. A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team

121 MILIAEVA Mariia

122 NOVOLODSKAIA Maria

123 SALAZAR Lizbeth Yareli

124 SIERRA Arlenis

125 SPEROTTO Maria Vittoria

126 TEOLIS Jade

DS KRAVCHENKO Vadim

  1. Team Arkéa

131 ALLIN Pauline

132 BECKER Charlotte

133 KERBAOL Cedrine

134 LAURANCE Typhaine

135 RICHIOUD Greta

136 VERHULST Gladys

DS LE CALVE Grégoire

  1. Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano

141 BALEIŠYTĖ Olivija

142 BORGHESI Giada

143 BORGHESI Letizia

144 ČEŠULIENĖ Inga

145 LELEIVYTĖ Rasa

146 SERNISSI Gemma

DS FERRARI Matteo

  1. Bepink

151 ALESSIO Camilla

152 DRUMMOND Michaela

153 HÁJKOVÁ Marketa

154 ZANARDI Silvia

155 JENČUŠOVÁ Nora

156 VITILLO Matilde

DS CORNEO Sigrid

  1. Bizkaia Durango

161 ALONSO Sandra

162 BLANCO Iurani

163 CAMPOS Daniela

164 GILL Nadine Michaela

165 GONZÁLEZ Lucía

166 HOLDEN Elizabeth

DS ELORRIAGA Agurtzane

  1. Ceratizit-WNT Pro Cycling

171 HAMMES Kathrin

172 BRENNAUER Lisa

173 CONFALONIERI Maria Giulia

        174 LACH Marta

175 TEUTENBERG Lea Lin

176 RIJKES Sarah

DS BALDINGER Dirk

  1. Team Coop – Hitec Products

183 BOOGAARD Emma

184 LUTRO Amalie

185 MOHR Mari Hole

186 YSLAND Anne Dorthe

DS HATTELAND LIMA Tone

  1. Drops – Le Col s/b TEMPUR.

191 OLSEN Elise Marie

192 MOBERG Emilie

193 TACEY April

194 SMEKAL Finja

195 TOWERS Alice

196 VAN DER DUIN Maike

DS WINN Julian

  1. GT Krush Tunap

201 WASMUS Nienke

202 HENGEVELD Daniek

203 KLEMENT Melanie

204 LUNDMARK Clara

205 TON Quinty

206 VAN NECK Melissa

DS KLEMENT Wim

  1. Isolmant – Premac – Vittoria

211 ZANETTI Emanuela

212 FIDANZA Martina

213 PISCIALI Francesca

214 GASPARINI Alice

DS FIDANZA Giovanni

  1. Lviv Cycling Team women

221 LÓPEZ Marga

222 DE ROECK Naomi

223 MACGREGOR Bronwyn

224 NAHIRNA Anna

225 SHARGA Olena

226 SOLOVEI Ganna

DS DE BOECK Patrick

  1. Massi – Tactic Women Team

231 BENITO Mireia

232 COLJÉ Maaike

233 ESPÍNOLA Agua Marina

234 HEINE Vita

235 KERN Špela

236 TRIAS Mireia

DS GONZALO Manuel

  1. NXTG Racing

241 DE ZOETE Mylene

242 KNAVEN Britt

243 KOOL Charlotte

244 AMMERLAAN Rozemarijn

245 RIJNBEEK Maud

246 WADSWORTH Emily

DS VAN BALLENBERGHE Brent

  1. Parkhotel Valkenburg

251 DE GAST Belle

252 MARKUS Femke

253 NOOIJEN Lieke

254 GERRITSE Femke

255 VAN ROOIJEN Sofie

DS FAES Bart

  1. Team Rupelcleaning

261 BETZ Svenja

262 MAYRHOFER Lucy

263 NORBERT RIBEROLLE Marion

264 SEITZ Aline

265 SHARPE Alice

266 VAN DE VEL Sara

DS ILEGEMS Ken

  1. Valcar – Travel & Service

271 BALSAMO Elisa

272 PERSICO Silvia

273 CONSONNI Chiara

274 SANGUINETI Ilaria

275 GUAZZINI Vittoria

276 POLLICINI Silvia

DS ARZENI Davide

Lista startowa Scheldeprijs mężczyzn:

  1. Lotto Soudal

1 DEGENKOLB John

2 KLUGE Roger

3 FRISON Frederik

4 THIJSSEN Gerben

5 VERMEERSCH Florian

6 VAN DER SANDE Tosh

7 VAN MOER Brent

DS FRISON Herman

  1. AG2R Citroën Team

11 SARREAU Marc

12 DEWULF Stan

13 DUVAL Julien

14 TOUZÉ Damien

15 JULLIEN Anthony

16 NAESEN Lawrence

17 VAN HOECKE Gijs

DS JURDIE Julien

  1. Astana – Premier Tech

21 BRUSSENSKIY Gleb

23 FEDOROV Yevgeniy

24 GIDICH Yevgeniy

25 GRUZDEV Dmitriy

26 PERRY Benjamin

27 ZAKHAROV Artyom

  1. BORA – hansgrohe

31 ACKERMANN Pascal

32 LAAS Martin

33 POLITT Nils

34 SCHILLINGER Andreas

35 SCHWARZMANN Michael

36 SELIG Rüdiger

37 BURGHARDT Marcus

DS HEYNDERICKX Jean-Pierre

  1. Cofidis, Solutions Crédits

41 VIVIANI Elia

42 ALLEGAERT Piet

43 CONSONNI Simone

44 BOHLI Tom

       45 SAJNOK Szymon

46 VANBILSEN Kenneth

47 WALLAYS Jelle

DS MARICHAL Thierry

  1. Deceuninck – Quick Step

51 BENNETT Sam

52 ARCHBOLD Shane

53 KEISSE Iljo

54 MØRKØV Michael

55 SÉNÉCHAL Florian

56 VAN LERBERGHE Bert

57 CAVENDISH Mark

DS PEETERS Wilfried

  1. Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux

71 VAN POPPEL Danny

72 KREDER Wesley

73 MINALI Riccardo

74 VAN DER HOORN Taco

75 VAN POPPEL Boy

76 KOCH Jonas

77 VANSPEYBROUCK Pieter

DS VAN DER SCHUEREN Hilaire

  1. Israel Start-Up Nation

81 BARBIER Rudy

82 BIERMANS Jenthe

83 BOIVIN Guillaume

84 CIMOLAI Davide

85 HOFSTETTER Hugo

86 VAHTRA Norman

87 VAN ASBROECK Tom

DS DEMOL Dirk

  1. Team DSM

91 BOL Cees

92 ARNDT Nikias

93 DAINESE Alberto

94 VAN UDEN Casper

96 MÄRKL Niklas

97 SALMON Martin

DS ROBERTS Luke

  1. Team Qhubeka ASSOS

101 NIZZOLO Giacomo

102 CAMPENAERTS Victor

103 CLAEYS Dimitri

104 HANSEN Lasse Norman

105 STOKBRO Andreas

106 PELUCCHI Matteo

107 WALSCHEID Max

DS MICHAELSEN Lars

  1. UAE-Team Emirates

121 KRISTOFF Alexander

122 RICHEZE Maximiliano

123 GIBBONS Ryan

124 LAENGEN Vegard Stake

125 OLIVEIRA Ivo

126 OLIVEIRA Rui

127 BYSTRØM Sven Erik

DS BALDATO Fabio

  1. Alpecin-Fenix

131 MERLIER Tim

132 TAMINIAUX Lionel

133 LEYSEN Senne

134 PHILIPSEN Jasper

135 RICHARDSON Alexander

136 RICKAERT Jonas

137 DE BONDT Dries

DS CORNELISSE Michel

  1. B&B Hotels p/b KTM

141 COQUARD Bryan

142 DE BACKER Bert

143 LECROQ Jérémy

144 LEMOINE Cyril

145 MORICE Julien

146 MOZZATO Luca

147 VAN GENECHTEN Jonas

DS ENGOULVENT Jimmy

  1. Bingoal Pauwels Sauces WB

151 DUPONT Timothy

        152 ANIOŁKOWSKI Stanisław

153 CASTRIQUE Jonas

154 DE BIE Sean

155 REX Laurenz

156 MENTEN Milan

157 VALLÉE Boris

DS DEMARBAIX Sébastien

  1. DELKO

161 GROSU Eduard-Michael

162 CARISEY Clément

163 JENSEN August

164 GONÇALVES José

165 BARBIER Pierre

166 RAJOVIĆ Dušan

167 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas

DS AZEVEDO José Bento

  1. Rally Cycling

171 DE KLEIJN Arvid

172 CARPENTER Robin

173 COTÉ Pier-André

174 DAL-CIN Matteo

175 DE VOS Adam

176 SHEFFIELD Magnus

177 ZUKOWSKY Nickolas

DS CARNEY Jonas

  1. Sport Vlaanderen – Baloise

181 VERWILST Aaron

182 DE KETELE Kenny

183 MARIT Arne

184 WILLEMS Thimo

185 GHYS Robbe

186 VANHOOF Ward

187 WEEMAES Sasha

DS PLANCKAERT Walter

  1. Team Arkéa Samsic

191 BOUHANNI Nacer

192 GRONDIN Donavan

193 LOUVEL Matis

194 RUSSO Clément

195 MCLAY Daniel

196 NOPPE Christophe

197 WELTEN Bram

DS HINAULT Sébastien

  1. Team Total Direct Energie

201 BONIFAZIO Niccolò

202 GAUDIN Damien

203 BOASSON HAGEN Edvald

204 MAITRE Florian

205 MANZIN Lorrenzo

206 PETIT Adrien

207 VAN GESTEL Dries

DS ARNOULD Dominique

  1. Uno-X Pro Cycling Team

211 HALVORSEN Kristoffer

212 JOHANSEN Julius

213 LARSEN Niklas

214 RODENBERG Frederik

215 SAUGSTAD Lars

216 URIANSTAD Martin

217 WÆRENSKJOLD Søren

DS ANDERSEN Christian

  1. BEAT Cycling

231 VAN SCHIP Jan-Willem

232 BUDDING Martijn

233 BUGTER Luuc

234 MUSEEUW Stefano

235 HAVIK Piotr

236 HAVIK Yoeri

237 KOOISTRA Marten

DS VAN KESSEL Egon

  1. EvoPro Racing

241 VAN STAEYEN Michael

242 BROWN Jonny

243 EYSKENS Jeroen

244 NOLAN Seán

245 WALSH Ben

246 NISU Oskar

247 SCHIZZI Vitor Zucco

DS FOX Morgan

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments