fot. Tour de Pologne

Jedna z rewelacji ostatnich sezonów Remco Evenepoel zdecydował się nadal rozwijać swoją karierę pod skrzydłami Patricka Lefevere’a. 21-letni Belg podpisał pięcioletni kontrakt z drużyną Deceuninck-Quick Step.

Remco Evenepoel podpisał kontrakt World Tour z drużyną Deceuninck-Quick Step dwa lata temu, bezpośrednio po tym, jak został podwójnym mistrzem świata juniorów w Innsbrucku. W kolarskiej lidze mistrzów zdążył już zanotować czternaście zwycięstw, w tym w wyścigu Tour de Pologne, Clasica San Sebastian oraz zdobyć tytuł mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

– Jestem zaszczycony, że złożyłem podpis pod kontraktem na kolejne pięć lat. Tak jak powiedział mi Patrick, to jest najdłuższy kontrakt, jaki kiedykolwiek został w tej drużynie zawarty. Jestem naprawdę dumny, że mogę zostać w tym wspaniałym zespole, gdzie zdobyłem wiele sukcesów. Otoczenie, obsługa, kolarze i wszystko wydaje się tutaj rodzinne, bliskie. Dla mnie po raz kolejny spełniło się marzenie. Dlatego właśnie jestem podekscytowany przyszłością i miejmy nadzieję, że spełnimy nasze kolejne wielkie marzenia

– powiedział Evenepoel w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny Deceuninck-Quick Step.

Z tego, że “Wataha” będzie miała w swoich szeregach Remco Evenepoela w kilku najbliższych sezonach jest również zadowolony szef zespołu Patrick Lefevere.

– Dla drużyny jest to ważny krok w kierunku przyszłości. Wszyscy wiedzą, do czego zdolny jest Remco i jak wielki talent posiada. Naszym zadaniem jest sprawiać, by był szczęśliwy i zapewniać mu odpowiednie otoczenie. Dzięki mojemu czterdziestoletniemu doświadczeniu w tym sporcie wiem, że kolarze szczęśliwi i zadowoleni ścigają się lepiej niż nieszczęśliwi. Miejmy nadzieję, że przeżyjemy razem jeszcze wiele pięknych momentów

– dodał Patrick Lefevere.

Przypomnijmy, że Evenepoel nie ścigał się od czasu ubiegłorocznego wyścigu Il Lombardia, w którym miał poważną kraksę (złamana miednica). Belg dochodzi powoli do zdrowia, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. W styczniu odczuwał bóle, które spowodowały, że musiał zarzucić na kilka tygodni jazdę na rowerze. Jego zespół, zgodnie z wypowiedziami Patricka Lefevere’a, wierzy, że jest w stanie wystartować z marszu w Giro d’Italia i walczyć we włoskim wielkim tourze o najwyższe lokaty.

Podpisanie tak długoterminowego kontraktu z Deceuninck-Quick Step najprawdopodobniej świadczy o tym, że drużyna jest pewna co do swojej przyszłości, chociaż oficjalnie wciąż nie znamy sponsora na sezon 2022. Temat ten belgijscy dziennikarze poruszyli na ostatniej konferencji prasowej, w której braliśmy udział. Lefevere oznajmił, że niebawem poda więcej szczegółów dotyczących przyszłości składu, którym zarządza.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments