fot. Tour de Pologne

Choć w ostatnim czasie dużo mówi się o problemach Deceuninck – QuickStep, trzon zespołu nie przestaje myśleć o ściganiu. Wiele wskazuje na to, że Remco Evenepoel zdoła wystartować w Giro d’Italia.

Ostatnie tygodnie pełne były plotek dotyczących ekipy Deceuninck – QuickStep, Remco Evenepoela i zespołu BORA – hansgrohe. Przyszedł jednak czas, by wrócić do ścigania. Młody Belg jest bowiem na bardzo dobrej drodze, by wystartować w tegorocznym Giro d’Italia, które zgodnie z planem miało być jego celem na sezon 2021.

Remco ma za sobą obóz na Teneryfie i wszystko wskazuje na to, że pojedzie w Giro d’Italia praktycznie z marszu. To bardzo ryzykowne posunięcie, ale wiele o nim mówi. Czy będzie w stanie walczyć o zwycięstwo? Okaże się. Wiem, że jest niezwykle silny i stać go na wiele. Zrobimy wszystko, by pomóc mu osiągnąć cel. Jego ewentualna wygrana będzie pierwszym triumfem Belga w Wielkim Tourze od 1976 roku. Miałem wtedy 21 lat, to niesamowite

– powiedział dziś Patrick Lefevere.

Jak wszyscy doskonale wiemy, Evenepoel nadal nie wrócił do ścigania po opłakanym w skutkach upadku na trasie zeszłorocznego Il Lombardia. Choć zimą wydawało się, że Belg może wrócić stosunkowo wcześnie, sprawy nieco się pokomplikowały. Przez pewien czas nie było nawet wiadome, czy zobaczymy 21-letniego zawodnika na trasach w sezonie 2021. Dziś już jednak wydaje się, że możemy być o to spokojni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments