fot. INEOS Grenadiers

W najbliższą środę w klasyku Dwars door Vlaanderen w barwach ekipy INEOS Grenadiers wystartuje Michał Gołaś.

Urodzony w Toruniu Michał Gołaś w tym sezonie bez wątpienia przeżywa swoją drugą młodość. Doświadczony polski kolarz bardzo dobrze prezentuje się podczas tegorocznych północnych klasyków i jest jedną z jaśniejszych postaci ekipy INEOS Grenadiers w jednodniowych wyścigach w Belgii.

Mimo tego liderem ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda w Dwars door Vlaanderen powinien być Dylan van Baarle. Holender w ostatni weekend zajął siódmą lokatę w E3 Saxo Bank Classic i był ósmy w Gent-Wevelgem. Także warto swoją uwagę zwrócić na Toma Pidcocka. Młody Brytyjczyk był już w tym sezonie trzeci w klasyku Kuurne – Bruxelles – Kuurne i zajął piąte miejsce w Strade Bianche. Specjalista od wyścigów przełajowych po raz kolejny może zadziwić kolarski świat swoją ofensywną jazdą.

Również w brytyjskim zespole INEOS Grenadiers podczas środowego startu zaprezentuje się doświadczony Cameron Wurf, który jest także aktywnym triathlonistą. Pomocą swoim liderom powinni posłużyć Leonardo Basso i zwycięzca etapu na Settimana Coppi e Bartali Ethan Hayter. Kadrę ekipy sponsorowanej przez petrochemicznego giganta uzupełni wszechstronny Owain Doull.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w w Dwars door Vlaanderen 2021:

Michał Gołaś (Polska), Leonardo Basso (Włochy), Owain Doull, Ethan Hayter, Tom Pidcock (wszyscy Wielka Brytania), Dylan van Baarle (Holandia) oraz Cameron Wurf (Australia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments