Kolarz zespołu Vini Zabù Matteo De Bonis został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków. Wspomnianą substancją zabronioną, którą zażywał Włoch była erytropoetyna (EPO).

Dziś Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) za pośrednictwem komunikatu prasowego poinformowała, że pobrana próbka od włoskiego kolarza Matteo De Bonisa z dnia 16 lutego 2021 roku wykazała obecność stosowania erytropoetyny (EPO). Zawodnik ekipy Vini Zabù został przyłapany na stosowaniu wspomnianej substancji w badaniu poza zawodami. Oczywiście De Bonis ma prawo wystąpić do odpowiednich organów antydopingowych o sprawdzenie jego próbki „B”.

Na ten moment Włoch został zawieszony i do czasu wyjaśnienia sprawy nie będzie brał w kolarskich wyścigach. Ponadto wiele konsekwencji może spotkać jego pracodawcę, czyli drużynę Vini Zabù. Jest to już drugi przypadek dopingu we włoskiej ekipie z grona zespołów ProTeams w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Przypomnijmy, że podczas ostatniego wyścigu Giro d’Italia kolarz tego zespołu Matteo Spreafico, również został przyłapany na stosowaniu substancji zabronionych.

Zespół Vini Zabù będzie teraz oczekiwać na decyzje Komisji Dyscyplinarnej UCI. W takich przypadkach przepisy są bezwzględne. Okres braku możliwości startów w wyścigach będzie wynosić od 15 do 45 dni. Jeśli komisja działająca pod egidą UCI zadecydowałaby o tym najwyższym możliwie wymiarze kary, to drużyna Vini Zabù nie weźmie udziału w Giro d’Italia, które rozpocznie się etapem jazdy indywidualnej na czas w Turynie już 8 maja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments