fot. Getty Images Sport

Kolumbijczyk Esteban Chaves triumfował na trasie “królewskiego” etapu Volta Ciclista a Catalunya. Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu “Dookoła Katalonii” pozostał Brytyjczyk Adam Yates (INEOS Grenadiers).

Czwarty etap 100. edycji wyścigu Volta Ciclista a Catalunya był bez wątpienia królewskim odcinkiem ścigania po Katalonii. Kolarze musieli zmierzyć się ze 166,5-kilometrową trasę, na której znalazły się trzy bardzo długi i wymagające podjazdy: Port de Toses, Port d’El Cantó (24,7 km, 4,4%) oraz Port Ainé (18,4 km, 6,7%), gdzie znajdowała się meta dzisiejszego etapu.

Po starcie na czele uformował się bardzo duży odjazd dnia. W jego składzie znalazło się w sumie 12 zawodników: Rigoberto Uran (EF Education-Nippo), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Clement Champoussin (AG2R Citroën Team), Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma), Koen Bouwman (Jumbo-Visma), Sergio Samitier (Movistar), Antonio Pedrero (Movistar), Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo), Attila Valter (Groupama-FDJ), Joe Dombrowski (UAE Team Emirates), Louis Meintjes (Intermarché-Wanty-Gobert) oraz tracący do lidera wyścigu Adama Yatesa (INEOS Grenadiers) przed tym etapem minutę i 33 sekundy Lennard Kämna (BORA-hansgrohe). Na szczycie pierwszego podjazdu harcownicy mieli około dwóch minut przewagi nad peletonem prowadzonym przez ekipę INEOS Grenadiers.

Następnie na zjeździe grupa zasadnicza nieco zredukowała przewagę ucieczki do półtorej minuty obawiając się Niemca Lennarda Kämny. Jednakże czołowa dwunastka dobrze ze sobą współpracowała i u podnóża drugiego podjazdu dzisiejszego dnia – Port d’El Cantó (24,7 km, 4,4%) mieli przewagę dwóch minut i 30 sekund nad peletonem, który niezmiennie prowadzili podopieczni Dave’a Brailsforda.

Na wzniesieniu Port d’El Cantó pierwszym z grona harcowników, który odpadł był niespodziewanie Belg Thomas De Gendt. Chwilę później na samotny atak zdecydował się Lennard Kämna. Zawodnik zespołu BORA – hansgrohe szybko wypracował sobie przewagę nad współtowarzyszami ucieczki. Na szczycie drugiego z trzech podjazdów czwartkowego etapu Niemiec oczywiście zameldował się jako pierwszy. Reszta harcowników traciła do Kämny półtorej minuty, a peleton już aż trzy i pół minuty.

Kolarze drużyny INEOS Grenadiers nie odpuszczali i podkręcali tempo na zjeździe z Port d’El Cantó. 20-kilometrów przed linią mety usytuowanej na wysokości 1955 metrów n.p.m. Lennard Kämna jechał samotnie przed peletonem, który traciła tym momencie dwie i pół minuty. Od podnóża finałowego podjazdu ogromną pracę wykonywał na czele Rohan Dennis (INEOS Grenadiers) znacząco redukując liczebność peletonu i zmniejszając przewagę liderującego Niemca.

Finalnie waleczny Lennard Kämna został wchłonięty przez grupę liderów, gdy do mety zostało 14,5-kilometra. Na czele grupy zasadniczej dalej swoją pracę wykonywał Australijczyk Dennis. Następnym z pociągu ekipy INEOS Grenadiers, który prowadził grupę liderów był Ekwadorczyk Richard Carapaz. W końcu na 10 000 metrów przed metą na przyśpieszenie zdecydował się Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma). Akcja Holendra została zaraz potem skasowana przez Carapaza.

Kolarze drużyny INEOS Grenadiers w dalszej części podjazdu nadal kontrolowali tempo coraz mniejszego peletonu. Kolejnym zawodnikiem, który starał się rozerwać grupę liderów był Kolumbijczyk Esteban Chaves. Zawodnik ekipy BikeExchange wypracował sobie pewną przewagę nad resztą stawki, która na 5000 metrów przed końcowa kreską wynosiła 15 sekund.

Z grupy liderów na kontrę zdecydował się nieco później Enric Mas (Movistar Team). 3-kilometry przed metą kolejne ataki wywołał ruch Nairo Quintany (Arkéa-Samsic). Niezmiennie na czele z przewagą jechał Esteban Chaves. Hiszpan, a wcześniej Quintana został, jednak doścignięty przez Gerainta Thomasa (INEOS Grenadiers) prowadzącego peleton. Kolejną mocną zmianę dał inny z “grenadierów” Richie Porte. Tasmańczyk nie był w stanie dogonić Estebana Chavesa, ale wielu rywali Adama Yatesa miało problemy z utrzymaniem się w czołówce.

Zwycięstwo etapowe padło łupem jadącego fenomenalnie Chavesa. Za kolarzem z ekipy Team BikeExchange na drugim miejscu zafiniszował Michael Woods (Israel Start-Up Nation). Trzeci był Geraint Thomas (INEOS Grenadiers). Liderem z bezpieczną przewagą nad swoimi rywalami pozostał Adam Yates (INEOS Grenadiers).

Wyniki czwartego etapu:

1 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange 4:29:47
2 Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation 0:00:07
3 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
4 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers
5 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
7 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers
8 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
9 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
10 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange
11 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo 0:00:13
12 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange 0:00:18
13 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep 0:00:25
14 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:00:31
15 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
16 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:51
17 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:00:54
18 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:01:02
19 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:01:34
20 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious 0:02:03
21 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ 0:02:23
22 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:02:28
23 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 0:02:44
24 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
25 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:03:03
26 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech 0:04:59
27 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:05:00
28 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal 0:05:01
29 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:05:34
30 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:06:06
31 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:06:18
32 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Equipo Kern Pharma 0:06:24
33 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi
34 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi
35 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
36 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:06:52
37 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:06:59
38 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma 0:08:10
39 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange 0:08:39
40 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:09:15
41 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe
42 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
43 Merhawi Kudus (Eri) Astana-Premier Tech
44 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:11:11
45 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange
46 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
47 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:14:39
48 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
49 Jonas Wilsly (Den) Astana-Premier Tech
50 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious
51 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo
52 Ben Gastauer (Lux) AG2R Citroën Team
53 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe
54 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
55 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers 0:14:57
56 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
57 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech
58 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates
59 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 0:15:08
60 Bob Jungels (Lux) AG2R Citroën Team
61 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal
62 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
63 Jose Herrada (Spa) Cofidis
64 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo
65 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic
66 Antwan Tolhoek (Ned) Jumbo-Visma
67 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
68 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
69 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
70 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:15:23
71 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:18:19
72 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:18:52
73 Roman Kreuziger (Cze) Gazprom-RusVelo 0:19:31
74 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
75 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation
76 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates
77 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:19:43
78 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:20:05
79 Dion Smith (NZl) Team BikeExchange
80 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
81 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech 0:22:05
82 Michael Storer (Aus) Team DSM
83 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo
84 Daryl Impey (RSA) Israel Start-up Nation 0:23:48
85 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
86 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team
87 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
88 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic
89 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team
90 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers
91 Marc Soler (Spa) Movistar Team
92 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo
93 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo
94 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:27:24
95 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi
96 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
97 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation
98 Thymen Arensman (Ned) Team DSM
99 Chad Haga (USA) Team DSM
100 Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange
101 Gavin Mannion (USA) Rally Cycling
102 Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo
103 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
104 Joey Rosskopf (USA) Rally Cycling
105 Savva Novikov (Rus) Equipo Kern Pharma
106 Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma
107 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal
108 Rob Britton (Can) Rally Cycling
109 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos 0:28:01
110 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 0:28:17
111 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 0:28:20
112 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis 0:28:50
113 Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
114 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos
115 Ben King (USA) Rally Cycling
116 Natnael Berhane (Eri) Cofidis
117 Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic
118 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
119 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech
120 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team
121 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo
122 Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo
123 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo
124 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
125 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Equipo Kern Pharma
126 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team
127 Rob Power (Aus) Team Qhubeka Assos
128 Pavel Kochetkov (Rus) Gazprom-RusVelo
129 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
130 Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic
131 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:29:13
132 Marti Marquez Roman (Spa) Equipo Kern Pharma
133 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos 0:31:35
134 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
135 Nathan Brown (USA) Rally Cycling 0:32:52
136 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:33:06
137 Thomas Champion (Fra) Cofidis
138 Nickolas Zukowsky (Can) Rally Cycling
139 Max Kanter (Ger) Team DSM 0:33:22
140 Stephen Williams (GBr) Bahrain Victorious 0:34:11
141 Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic 0:34:16
142 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:34:18
143 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
144 Alexander Kamp (Den) Trek-Segafredo
145 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
146 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:34:49
147 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
148 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep
149 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe
150 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
151 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers
152 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi
153 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe
154 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos
DNF George Bennett (NZl) Jumbo-Visma
DNF Jai Hindley (Aus) Team DSM
DNF Domen Novak (Slo) Bahrain Victorious
DNF Ilnur Zakarin (Rus) Gazprom-RusVelo
DNS Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo
DNS Alexander Evans (Aus) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
DNS Andreas Kron (Den) Lotto Soudal
DNS Karel Vacek (Cze) Team Qhubeka Assos

Klasyfikacja generalna:

1 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers 14:14:15
2 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 0:00:45
3 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:49
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:03
5 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
6 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange 0:01:04
7 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep 0:01:07
8 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo 0:01:20
9 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:01:29
10 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange 0:01:32
11 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 0:01:35
12 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:01:46
13 Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation 0:01:48
14 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:01:54
15 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:02:19
16 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:02:31
17 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:02:39
18 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:03:07
19 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:07
20 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:04:45
21 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain Victorious 0:05:18
22 David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 0:06:41
23 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:07:04
24 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:07:57
25 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana-Premier Tech 0:09:01
26 Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal 0:09:49
27 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:10:09
28 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Equipo Kern Pharma 0:10:31
29 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma 0:12:24
30 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:12:42
31 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:14:24
32 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
33 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:14:54
34 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 0:16:05
35 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ 0:16:18
36 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:18:19
37 Antwan Tolhoek (Ned) Jumbo-Visma 0:18:22
38 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo 0:18:45
39 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 0:19:15
40 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 0:20:06
41 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:20:12
42 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 0:21:01
43 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange 0:22:32
44 Jose Herrada (Spa) Cofidis 0:23:01
45 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:23:08
46 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:51
47 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 0:24:13
48 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange 0:24:49
49 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:25:56
50 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkea-Samsic 0:26:07
51 Rohan Dennis (Aus) Ineos Grenadiers 0:26:36
52 Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma 0:28:24
53 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:29:11
54 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:29:18
55 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:29:41
56 Merhawi Kudus (Eri) Astana-Premier Tech 0:29:45
57 Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:29:47
58 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech 0:30:04
59 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:30:27
60 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain Victorious 0:30:57
61 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 0:31:41
62 Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team 0:32:05
63 Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma 0:32:31
64 Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates 0:32:43
65 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates 0:33:10
66 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:33:36
67 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:34:22
68 Daryl Impey (RSA) Israel Start-up Nation 0:34:38
69 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech
70 Michael Storer (Aus) Team DSM
71 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo 0:35:15
72 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:35:49
73 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo 0:35:58
74 Dion Smith (NZl) Team BikeExchange 0:36:38
75 Bob Jungels (Lux) AG2R Citroën Team 0:36:55
76 Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:37:00
77 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Equipo Kern Pharma 0:37:29
78 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 0:37:38
79 Roman Kreuziger (Cze) Gazprom-RusVelo 0:37:49
80 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:38:46
81 Stephen Williams (GBr) Bahrain Victorious 0:39:22
82 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:39:50
83 Rob Britton (Can) Rally Cycling 0:40:20
84 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 0:40:25
85 Ben Gastauer (Lux) AG2R Citroën Team 0:40:29
86 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos 0:40:37
87 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:41:17
88 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 0:42:24
89 Jonas Wilsly (Den) Astana-Premier Tech 0:42:26
90 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:42:54
91 Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo 0:43:02
92 Brent Bookwalter (USA) Team BikeExchange 0:43:23
93 Thymen Arensman (Ned) Team DSM 0:43:26
94 Chad Haga (USA) Team DSM 0:43:44
95 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:44:29
96 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:45:29
97 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi
98 Alexander Kamp (Den) Trek-Segafredo 0:45:30
99 Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal 0:45:43
100 Jeremy Bellicaud (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:45:55
101 Sergio Samitier Samitier (Spa) Movistar Team 0:46:22
102 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:46:57
103 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 0:46:58
104 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:48:12
105 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:48:33
106 Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team 0:48:37
107 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 0:48:43
108 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:49:20
109 Savva Novikov (Rus) Equipo Kern Pharma 0:49:47
110 Rob Power (Aus) Team Qhubeka Assos 0:50:03
111 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:50:04
112 Artem Nych (Rus) Gazprom-RusVelo 0:50:21
113 Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:50:28
114 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos 0:50:30
115 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team 0:50:49
116 Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo 0:51:26
117 Thomas Champion (Fra) Cofidis 0:52:20
118 Gavin Mannion (USA) Rally Cycling 0:52:43
119 Joey Rosskopf (USA) Rally Cycling 0:52:46
120 Nathan Brown (USA) Rally Cycling 0:53:38
121 Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic 0:54:31
122 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:54:40
123 Laurent Pichon (Fra) Team Arkea-Samsic 0:54:50
124 Natnael Berhane (Eri) Cofidis 0:55:13
125 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:55:20
126 Marti Marquez Roman (Spa) Equipo Kern Pharma 0:55:24
127 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-RusVelo 0:55:26
128 Alexander Cataford (Can) Israel Start-up Nation 0:55:42
129 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom-RusVelo 0:56:31
130 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:57:21
131 Sander Armée (Bel) Team Qhubeka Assos 0:57:30
132 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:58:04
133 Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic 0:58:24
134 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:58:38
135 Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis 0:58:40
136 Pavel Kochetkov (Rus) Gazprom-RusVelo
137 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:59:13
138 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 0:59:17
139 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 1:00:43
140 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 1:00:47
141 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Qhubeka Assos 1:03:53
142 Nickolas Zukowsky (Can) Rally Cycling 1:04:38
143 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 1:04:41
144 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 1:04:45
145 Ben King (USA) Rally Cycling 1:05:25
146 Max Kanter (Ger) Team DSM 1:05:40
147 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:09:38
148 Connor Brown (NZl) Team Qhubeka Assos 1:09:46
149 Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep 1:10:39
150 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 1:11:38
151 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 1:12:31
152 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 1:12:59
153 Alan Riou (Fra) Team Arkea-Samsic 1:13:00
154 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe 1:18:47
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bossco
Bossco

Israel pewnie sobie w brodę pluje, że ma Frooma za 5 baniek rocznie, przecież to cień zawodnika