Fot. Via Dolny Śląsk

Najpopularniejszy w 2020 roku cykl wyścigów dla kolarzy amatorów oraz masters odkrywa karty i prezentuje kalendarz na zbliżający się sezon.

Zeszłoroczna edycja okazała się bardzo udana oraz licznie odwiedzana przez kolarzy z całego kraju. Choć większość wyścigów odbywała się przy nieco zmienionym scenariuszu ze względu na reżim sanitarny i panujące w kraju obostrzenia pandemiczne, udało się zorganizować osiem z dziesięciu zaplanowanych wyścigów.

Na obecny sezon organizatorzy zaplanowali 11 dni wyścigowych ze startem i finałem całego cyklu w kolebce polskiego kolarstwa czyli w Sobótce. Ta ugości zawodników z całego kraju,  w tym kolarzy licencjonowanych od młodzika aż do elity kobiet i mężczyzn już 11 kwietnia podczas Ślężańskiego Mnicha.

W trakcie sezonu nie zabraknie sprawdzonych lokalizacji takich jak Miękinia, Gromadka, Żmigród, Szklarska Poręba czy Złotoryja. Pojawią się też nowe miejsca takie jak Świdnica oraz Lubomierz. W Kowarach zaplanowano jazdę indywidualną na czas na Przełęcz Okraj. Na trasę wyścigu po rocznej przerwie wraca również Obiszów.

Zasadniczą zmianą wprowadzoną w związku z obostrzeniami Ministerstwa Zdrowia oraz Rady Ministrów w związku z pandemią covid-19 jest fakt posiadania przez zawodników chcących wystartować w pierwszych wyścigach cyklu licencji Cyklosport lub Masters Polskiego Związku Kolarskiego. Honorowane będą również licencje Triathlonowe Polskiego Związku Triathlonu. Sytuacja taka pozostanie niezmienna do momentu dopuszczenia do rywalizacji na świeżym powietrzu sportu amatorskiego, wtedy nasze wyścigi staną się znów dostępne dla dosłownie każdego kto ma rower i chęć spróbowania swoich sił w szosowym peletonie.

Zapisy na tegoroczny cykl są już dostępne na stronie https://viadolnyslask.pl/rejestracja/ zapraszamy również na profil FB (https://www.facebook.com/ViaDolnySlask) gdzie podpowiadamy jak i gdzie wyrobić licencję oraz jak przejść weryfikację w biurze przy odbieraniu numeru startowego. Niestety pewne procedury zostały utrudnione, ale to tylko do momentu odebrania numeru startowego, który pozostaje z zawodnikiem na cały rok.

Do zobaczenia na trasie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments