Foto: Oxyclean Classic Brugge-De Panne

Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step) wygrał po finiszu z peletonu Oxyclean Classic Brugge-De Panne. Ładna jazda Stanisława Aniołkowskiego, który zajął dziesiąte miejsce.

45. edycja belgijskiego wyścigu rozegrana została dziś na tradycyjnej trasie z Brugge do De Panne. Kolarze mieli do przejechania prawie 204 kilometry, a główną trudnością mógł być wiejący wiatr. Wyścig raczej dedykowany był dla sprinterów.

Do rywalizacji przystąpiło trzech Polaków: Szymon Sajnok (Cofidis, Solutions Crédits), Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS) i Stanisław Aniołkowski (Bingoal – Wallonie Bruxelles).

W ucieczkę dnia zabrali się: Alexis Gougeard (AG2R-Citroën), Gerben Thijssen (Lotto-Soudal), Barnabas Peak (Bike-Exchange), Ruben Apers (Sport Vlaanderen-Baloise), Erik Resell (Uno-X) oraz Wout van Elzakker (Vini Zabu). Ich przewaga szybko urosła do ponad pięciu minut.

120 kilometrów przed metą na rantach peleton podzielił się na kilka grupek, ale dość szybko wszystko się zjechało. 20 kilometrów dalej dystans między harcownikami, a główną grupą wynosił niewiele ponad dwie minuty.

Dość nieoczekiwanie już na 76 kilometrów przed metą ucieczka została doścignięta przez peleton. Na solową akcję zdecydował się Sebastián Mora (Movistar Team). Doświadczony Hiszpan nie miał większych szans z dużą grupą i jego odjazd trwał tylko kilkanaście kilometrów.

Na otwartym terenie mieliśmy próby rozerwania peletonu, a jedną z nich przeprowadził Łukasz Wiśniowski. Jednak 35 kilometrów przed metą nadal na czele jechała duża grupa. W kolejny odjazd zabrali się Lluís Mas (Movistar Team) i Davide Martinelli (Astana – Premier Tech). Ta dwójka niezbyt ze sobą współpracowała i także nie miała szans na skuteczną akcję.

Popsuć “zabawę” sprinterom próbował jeszcze Brent Van Moer, ale młody kolarz Lotto Soudal został doścignięty na 11 kilometrów przed metą. Kolejne minuty upłynęły na formowaniu się pociągów sprinterskich. Co chwilę na czele mieliśmy inną ekipę i taki stan trwał do ostatniego kilometra.

Ostatecznie najwięcej sił na bardzo szybki finisz zachował Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step). Kolejne miejsca zajęli Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) i Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

Dziesiąte miejsce wywalczył mistrz Polski Stanisław Aniołkowski.

Wyniki:

1 BENNETT Sam Deceuninck – Quick Step 4:27:40
2 PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix  ,,
3 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe  ,,
4 NIZZOLO Giacomo Team Qhubeka ASSOS  ,,
5 DUPONT Timothy Bingoal – Wallonie Bruxelles  ,,
6 HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation  ,,
7 BOL Cees Team DSM  ,,
8 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step  ,,
9 VIVIANI Elia Cofidis, Solutions Crédits  ,,
10 ANIOŁKOWSKI Stanisław Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
11 RUSSO Clément Team Arkéa Samsic  ,,
12 MANZIN Lorrenzo Team Total Direct Energie,,
13 LECROQ Jérémy B&B Hotels p/b KTM ,,
14 GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates  ,,
15 VERMEERSCH Florian Lotto Soudal ,,
16 COLBRELLI Sonny Bahrain – Victorious ,,
17 MCLAY Daniel Team Arkéa Samsic  ,,
18 HALVORSEN Kristoffer Uno-X Pro Cycling Team ,,
19 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo ,,
20 VAN HOECKE Gijs AG2R Citroën Team ,,
21 MARIT Arne Sport Vlaanderen – Baloise  ,,
22 GIDICH Yevgeniy Astana – Premier Tech ,,
23 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation ,,
24 KONYCHEV Alexander Team BikeExchange,,
25 NAESEN Lawrence AG2R Citroën Team ,,
26 WALSCHEID Max Team Qhubeka ASSOS  ,,
27 DEKKER David Team Jumbo-Visma ,,
28 VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step ,,
29 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
30 LAAS Martin BORA – hansgrohe  ,,
31 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise ,,
32 MEZGEC Luka Team BikeExchange  ,,
33 RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix 0:10
34 BJERG Mikkel UAE-Team Emirates  0:12
35 THEUNS Edward Trek – Segafredo  ,,
36 ZAKHAROV Artyom Astana – Premier Tech,,
37 GIBBONS Ryan UAE-Team Emirates ,,
38 JULLIEN Anthony AG2R Citroën Team ,,
39 CULLAIGH Gabriel Movistar Team ,,
40 CONSONNI Simone Cofidis, Solutions Crédits ,,
41 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe 5 3 ,,
42 PETELIN Jan Vini Zabù 5 3 ,,
43 SARREAU Marc AG2R Citroën Team 5 3 ,,
44 FEDOROV Yevgeniy Astana – Premier Tech 5 3 ,,
45 MÄRKL Niklas Team DSM 5 3 ,,
46 MAS Lluís Movistar Team 5 3 ,,
47 DUVAL Julien AG2R Citroën Team 5 3 ,,
48 VAN ASBROECK Tom Israel Start-Up Nation 5 3 ,,
49 TAMINIAUX Lionel Alpecin-Fenix 5 3 ,,
50 VAN GESTEL Dries Team Total Direct Energie 5 3 ,,
51 BAUER Jack Team BikeExchange 2 3 ,,
52 LIEPIŅŠ Emīls Trek – Segafredo 2 3 ,,
53 SERRANO Gonzalo Movistar Team 2 3 ,,
54 GONZÁLEZ Roberto Carlos Vini Zabù 2 3 ,,
55 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 2 3 0:18
56 DEBUSSCHERE Jens B&B Hotels p/b KTM 1 3 ,,
57 GRONDIN Donavan Team Arkéa Samsic 1 3 0:19
58 REYNDERS Jens Sport Vlaanderen – Baloise 1 3 ,,
59 BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation 1 3 ,,
60 PERRY Benjamin Astana – Premier Tech 1 3 ,,
61 HOLLMANN Juri Movistar Team 3 ,,
62 ERVITI Imanol Movistar Team 3 ,,
63 VAN POPPEL Danny Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3 ,,
64 DAINESE Alberto Team DSM 3 ,,
65 OLDANI Stefano Lotto Soudal 3 ,,
66 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic 3 ,,
67 JACOBS Johan Movistar Team 3 ,,
68 TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team 3 0:23
69 VAHTRA Norman Israel Start-Up Nation 3 ,,
70 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 3 0:24
71 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 3 0:26
72 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 3 0:27
73 RENARD Alexis Israel Start-Up Nation 3 0:29
74 KOOIJ Olav Team Jumbo-Visma 3 ,,
75 VAN POPPEL Boy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3 0:34
76 SABATINI Fabio Cofidis, Solutions Crédits 3 0:38
77 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 3 0:34
78 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 3 ,,
79 MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3 ,,
80 VAN EMPEL Etienne Vini Zabù 3 0:44
81 DECLERCQ Benjamin Team Arkéa Samsic 3 ,,
82 MULLEN Ryan Trek – Segafredo 3 ,,
83 SIEBERG Marcel Bahrain – Victorious 3 ,,
84 APERS Ruben Sport Vlaanderen – Baloise 3 ,,
85 TORTOMASI Leonardo Vini Zabù 3 ,,
86 DE KORT Koen Trek – Segafredo 3 ,,
87 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 3 ,,
88 MARTINELLI Davide Astana – Premier Tech 3 ,,
89 DE WINTER Ludwig Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3 ,,
90 TILLER Rasmus Uno-X Pro Cycling Team 3 ,,
91 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Pro Cycling Team 3 ,,
92 LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka ASSOS 3 0:51
93 PELUCCHI Matteo Team Qhubeka ASSOS 3 ,,
94 PEÁK Barnabás Team BikeExchange 3 ,,
95 REX Laurenz Bingoal – Wallonie Bruxelles 3 ,,
96 VAN MELSEN Kévin Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3 ,,
97 CASTRIQUE Jonas Bingoal – Wallonie Bruxelles 3 ,,
98 RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates 3 ,,
99 PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma 3 ,,
100 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates 3 ,,
101 BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits 3 ,,
102 EDMONDSON Alex Team BikeExchange 3 ,,
103 MILAN Jonathan Bahrain – Victorious 3 ,,
104 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise 3 ,,
105 SCHNEITER Joab Vini Zabù 3 ,,
106 ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 3 ,,
107 VANSPEYBROUCK Pieter Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 3 ,,
108 LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 3 ,,
109 VAN MOER Brent Lotto Soudal 3 ,,
110 GRIGNARD Sébastien Lotto Soudal 3 ,,
111 STOKBRO Andreas Team Qhubeka ASSOS 3 ,,
112 HANSEN Lasse Norman Team Qhubeka ASSOS 3 ,,
113 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 3 ,,
114 HALLER Marco Bahrain – Victorious 3 ,,
115 GREIPEL André Israel Start-Up Nation 3 ,,
116 HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step 3 ,,
117 BAGIOLI Nicola B&B Hotels p/b KTM 3 ,,
118 DE BACKER Bert B&B Hotels p/b KTM 3 ,,
119 VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma 3 ,,
120 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 3 ,,
121 GRUZDEV Dmitriy Astana – Premier Tech 3 ,,
122 LEYSEN Senne Alpecin-Fenix 3 ,,
123 WIŚNIOWSKI Łukasz Team Qhubeka ASSOS 3 ,,
124 WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team 3 ,,
125 BOASSON HAGEN Edvald Team Total Direct Energie 3 ,,
126 DI RENZO Andrea Vini Zabù 3 ,,
127 NOPPE Christophe Team Arkéa Samsic 3 ,,
128 THWAITES Scott Alpecin-Fenix 3 ,,
129 RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix 3 ,,
130 SAJNOK Szymon Cofidis, Solutions Crédits 3 ,,
131 MORICE Julien B&B Hotels p/b KTM 3 ,,
132 LEKNESSUND Andreas Team DSM 3 ,,
133 MAITRE Florian Team Total Direct Energie 3 ,,
134 GOUGEARD Alexis AG2R Citroën Team 3 ,,
135 STEELS Stijn Deceuninck – Quick Step 3 ,,
136 GHYS Robbe Sport Vlaanderen – Baloise 3 ,,
137 GAMPER Patrick BORA – hansgrohe 3 ,,
138 SUTER Joel Bingoal – Wallonie Bruxelles 3 ,,
139 VAN DEN BOSSCHE Fabio Sport Vlaanderen – Baloise 3 1:10
140 COQUARD Bryan B&B Hotels p/b KTM 3 1:13
141 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie 3 1:31
142 NIEUWENHUIS Joris Team DSM 3 ,,
143 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 3 1:36
144 MARCATO Marco UAE-Team Emirates 3 1:39
145 STEWART Jake Groupama – FDJ 3 1:59
146 WRIGHT Fred Bahrain – Victorious 3 ,,
147 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma 3 ,,
148 MOZZATO Luca B&B Hotels p/b KTM 3 2:05
149 ROBEET Ludovic Bingoal – Wallonie Bruxelles 3 2:34
150 PETIT Adrien Team Total Direct Energie 3 ,,
151 DENZ Nico Team DSM 3 2:47
152 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 3 ,,
153 JANSSENS Jimmy Alpecin-Fenix 3 2:52
154 REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 3 3:23
155 THIJSSEN Gerben Lotto Soudal 3 4:00
156 SOUPE Geoffrey Team Total Direct Energie 3 4:52
157 SALMON Martin Team DSM 3 ,,
158 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 3 ,,
DNF BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic –
DNF FENG Chun Kai Bahrain – Victorious –
DNF DE BIE Sean Bingoal – Wallonie Bruxelles –
DNF HAUSSLER Heinrich Bahrain – Victorious –
DNF RODENBERG Frederik Uno-X Pro Cycling Team –
DNF DE PLUS Jasper Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux –
DNF SKAARSETH Anders Uno-X Pro Cycling Team –
DNF BRUNEL Alexys Groupama – FDJ –
DNF DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step –
DNF VAN ELZAKKER Wout Vini Zabù –
DNF MORA Sebastián Movistar Team –
DNF EGHOLM Jakob Trek – Segafredo –
DNS HOULE Hugo Astana – Premier Tech –
DNS SWEENY Harry Lotto Soudal –
DNS LARSEN Niklas Uno-X Pro Cycling Team –

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbig Machander
zbig Machander

może w końcu (na starość) doczekałem się chłopaka bez kompleksów “nazwiskowych” 😃