Foto: Mazowsze Serce Polski

Po dwóch startach w chorwackich klasykach, kolarze Mazowsze Serce Polski Team rozpoczynają zmagania w wyścigu etapowym Istrian Spring Trophy (11-14.03). W składzie mazowieckiej drużyny doszło do kilku zmian.  

Istrian Spring Trophy rozpoczyna się od krótkiego, niespełna 2-kilometrowego prologu w miejscowości Umag. W piątek natomiast, kolarze pokonają 166-kilometrowy odcinek wiodący po pagórkowatym terenie, który rozstrzygnąć się może na wiele sposobów. Etap królewski zaplanowany jest na sobotę, liczy 165 kilometrów i kończy się 3-kilometrową „ścianką”. Wyścig zwieńczy 140-kilometrowy etap z metą w Umag, który swoją specyfiką odpowiada sprinterom. 

Na podstawie tej trasy, kierownictwo drużyny zdecydowało się wystawić następującą szóstkę – czujących się dobrze w terenie płaskim – Mihkela Raima, Adriana Banaszka, Marcelego Boguslawskiego oraz Daniela Staniszewskiego, a także dwójkę kolarzy z nastawieniem na klasyfikację generalną – Piotra Brożynę oraz Adama Stachowiaka. Dyrektorem sportowym drużyny będzie Marek Rutkiewicz.  

Wyścig zaczyna się prologiem, który dobrze znam, bo startowałem w nim już trzy razy. Na piątek planowane są opady deszczu, więc trzeba być bardzo skoncentrowanym. Sobotni etap ma miano królewskiego i powalczymy na nim wraz z Adamem Stachowiakiem o jak najlepszą pozycję. Czujnym trzeba być także w niedzielę, żeby nie narazić się na porwania peletonu na wietrze. Oprócz nastawienia na klasyfikację generalną, w piątek i niedzielę postaramy się rozprowadzić naszego sprintera Mihkela Raima

 – komentował przed startem Brożyna.   

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments