Na naszym kanale w serwisie YouTube opublikowaliśmy wywiad z pozyskanym przed sezonem 2021 przez drużynę Mazowsze Serce Polski Piotrem Brożyną. Popularny „Brożka” opowiedział nam między innymi o początkach w nowym zespole, pierwszych startach i wrażeniach po debiucie w Tour de Pologne. 

Głośniej wokół osoby Piotra Brożyny zrobiło się po tym, jak ubiegłoroczną edycję dobrze obsadzonego wyścigu kategorii 2.1 Sibiu Cycling Tour zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Polak spodziewał się ofert kontraktu także z drużyn zagranicznych, ale niestabilny rynek transferowy osłabiony pandemią koronawirusa, sprawił, że musiał pozostać w polskiej ekipie. Ostatecznie zdecydował się na przejście do zespołu kierowanego przez Dariusza Banaszka – Mazowsze Serce Polski.

Brożyna chce kontynuować osobisty rozwój i ma nadzieję, że wraz z „czerwonym składem” awansuje do drugiej dywizji. Szczyt formy przygotowuje na późną wiosnę i początek lata.

– Celuję z formą na przełom maja i czerwca. Mam nadzieję, że to właśnie w wyścigach rozgrywanych w tym czasie będę najmocniejszy. Nie chcę nastawiać się na jeden czy dwa konkretne, bo różnie to bywa – jakiś wyścig może się nie odbyć, mogę być chory albo mieć kontuzję. Nie ma sensu podchodzić do tego w ten sposób. Chcę jechać z wyścigu na wyścig i celować w ważniejsze imprezy, cięższe z dłuższymi podjazdami, z czasówką. Będę w nich walczył w klasyfikacji generalnej, a także na etapach w wyścigach, gdzie jest meta na podjeździe czy trudny teren. Na pozostałych zaś zamierzam pomagać chłopakom

– mówił nam Brożyna.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Ponadto zachęcamy do subskrybowania naszego kanału > TUTAJ, a także kliknięcia łapki w górę, co pomoże nam się rozwijać w świecie YouTube’a.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments