fot. Deceuninck – Quick Step

Mauri Vansevenant z Deceuninck – Quick Step zwyciężył w GP Industria & Artigiano. Dla młodego Belga jest to pierwszy zawodowy triumf w karierze.

Trasa GP Industria & Artigianato składała się z dwóch okrążeń – pierwsze, płaskie, kolarze pokonywali sześciokrotnie, a następnie wjechali na pętlę z podjazdem pod San Baronto (8,6 km; 3,5%). Tę rundę zawodnicy pokonywali 4 razy.

fot. procyclingstats.com

Chwilę po starcie ostrym zaatakował dzisiejszy solenizant – Maciej Bodnar. Kolarz ekipy BORA-hansgrohe szybko odjechał od głównej grupy. Po chwili dojechali do niego dwaj młodzi zawodnicy – Guido Draghi (Mg.k Vis VPM) i Lorenzo Balestra (Beltrami TSA – Tre Colli). Trzyosobowa grupka utworzyła ucieczkę dnia.

Kolarze wyrobili sobie 4-minutową przewagę nad peletonem, w którym tempo nadawała ekipa Trek-Segafredo. Ze względu na ich pracę, strata grupy do harcowników na kilkadziesiąt kilometrów do mety zaczęła się zmniejszać. Jako pierwsi, na 70 kilometrów do mety, z ucieczki odpadli młodzi Włosi. Później ich los niestety podzielił Maciej Bodnar.

Na przedostatnim podjeździe pod San Baronto z peletonu zaatakowali Natnael Tesfazion (Androni Giocattoli – Sidermec) i Eddie Dunbar (INEOS Grenadiers). Za dwójką pognali między innymi Vincenzo Nibali, Giulio Ciccone, Bauke Mollema (Trek-Segafredo) i Alejandro Valverde (Movistar Team), co spowodowało rozerwanie peletonu.

Z przodu utworzyła się kilkunastoosobowa grupa, z której na 13 kilometrów do mety zaatakowali Mauri Vansevenant (Deceuninck – Quick Step) i Nairo Quintana (Team Arkea Samsic). Do belgijsko-kolumbijskiego duetu doskoczyli po chwili Bauke Mollema i Mikel Landa (Bahrain – Victorious).

Czwórka utrzymywała przewagę około 20 sekund nad kilkuosobową grupą pościgową, w której tempo nadawali między innymi Alejandro Valverde, Eddie Dunbar i Ide Schelling (BORA-hansgrohe).

W końcówce do czołówki udało się przeskoczyć temu ostatniemu, jednak nie miał on już siły na finisz. W czteroosobowym sprincie najszybszy był młody Mauri Vansevenant, za którym finiszowali Bauke Mollema i Mikel Landa.

Wyniki GP Industria & Artigianato 2021:

1 VANSEVENANT Mauri Deceuninck – Quick Step 4:26:26
2 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo ,,
3 LANDA Mikel Bahrain – Victorious ,,
4 QUINTANA Nairo Team Arkéa Samsic ,,
5 SCHELLING Ide BORA – hansgrohe 0:03
6 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 0:04
7 RODRIGUEZ Carlos INEOS Grenadiers 0:11
8 VALVERDE Alejandro Movistar Team 0:16
9 DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers ,,
10 NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo ,,
11 FABBRO Matteo BORA – hansgrohe ,,
12 TESFATSION Natnael Androni Giocattoli – Sidermec ,,
13 BUITRAGO Santiago Bahrain – Victorious ,,
14 ALEOTTI Giovanni BORA – hansgrohe 1:08
15 FINETTO Mauro DELKO ,,
16 GHIRMAY HAILU Biniam DELKO ,,
17 SCHULTZ Nick Team BikeExchange ,,
18 ROMO Javier Astana – Premier Tech ,,
19 SAVINI Daniel Bardiani-CSF-Faizanè ,,
20 KNOX James Deceuninck – Quick Step ,,
21 REBELLIN Davide Work Service Marchiol Vega 1:13
22 HAYTER Ethan INEOS Grenadiers 1:28
23 MARTÍN Gotzon Euskaltel – Euskadi ,,
24 COLLEONI Kevin Team BikeExchange ,,
25 PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
26 RAVASI Edward EOLO-Kometa ,,
27 MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
28 KUDUS Merhawi Astana – Premier Tech ,,
29 PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious ,,
30 AULAR Orluis Caja Rural – Seguros RGA ,,
31 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 1:34
32 GARAVAGLIA Giacomo Work Service Marchiol Vega 1:48
33 ROSA Diego Team Arkéa Samsic ,,
34 UMBA Santiago Androni Giocattoli – Sidermec ,,
35 GONZÁLEZ Abner Movistar Team 1:52
36 ZAKARIN Ilnur Gazprom – RusVelo ,,
37 OLIVEIRA Nelson Movistar Team 3:20
38 DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step 5:37
39 LOUVEL Matis Team Arkéa Samsic 5:59
40 ALBANESE Vincenzo EOLO-Kometa ,,
41 CANOLA Marco Gazprom – RusVelo ,,
42 WRIGHT Paul Mg.k Vis VPM ,,
43 ANGULO Antonio Euskaltel – Euskadi ,,
44 PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
45 JUARISTI Txomin Euskaltel – Euskadi ,,
46 BAGÜES Aritz Caja Rural – Seguros RGA ,,
47 GABBURO Davide Bardiani-CSF-Faizanè ,,
48 LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
49 BASEGGIO Matteo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
50 COLOMBO Raul Work Service Marchiol Vega ,,
51 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
52 AYUSO Juan Team Colpack Ballan ,,
53 COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè ,,
54 FORTUNATO Lorenzo EOLO-Kometa ,,
55 MENEGOTTO Jacopo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
56 TORTOMASI Leonardo Vini Zabù ,,
57 NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA ,,
58 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
59 CONTI Valerio Italy ,,
60 CHERNETSKI Sergei Gazprom – RusVelo ,,
61 DELETTRE Alexandre DELKO ,,
62 BILBAO Pello Bahrain – Victorious ,,
63 PESENTI Thomas Beltrami TSA – Tre Colli ,,
64 BELLICAUD Jeremy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
65 SENNI Manuel Italy ,,
66 BENEDETTI Gabriele Italy ,,
67 CARPENE Samuele General Store Essegibi F.lli Curia ,,
68 BASSO Leonardo INEOS Grenadiers ,,
69 ZARDINI Edoardo Vini Zabù ,,
70 SEPÚLVEDA Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
71 SCHNEITER Joab Vini Zabù ,,
72 LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
73 FANCELLU Alessandro EOLO-Kometa ,,
74 GAROSIO Andrea Bardiani-CSF-Faizanè ,,
75 MAS Lluís Movistar Team ,,
76 CUADRADO Unai Euskaltel – Euskadi ,,
77 GESBERT Élie Team Arkéa Samsic ,,
78 CIMOLAI Davide Italy ,,
79 ZEITS Andrey Team BikeExchange ,,
80 BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec ,,
81 CHRISTIAN Mark EOLO-Kometa ,,
82 DOULL Owain INEOS Grenadiers ,,
83 JUUL-JENSEN Christopher Team BikeExchange ,,
84 HENAO Sebastián INEOS Grenadiers ,,
85 GREGAARD Jonas Astana – Premier Tech ,,
86 RAVANELLI Simone Androni Giocattoli – Sidermec ,,
87 BATTAGLIN Enrico Bardiani-CSF-Faizanè ,,
88 RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers ,,
89 VELASCO Simone Gazprom – RusVelo ,,
90 BOOKWALTER Brent Team BikeExchange ,,
91 NEKRASOV Denis Gazprom – RusVelo ,,
92 MOHORIČ Matej Bahrain – Victorious 6:19
93 NATAROV Yuriy Astana – Premier Tech 6:21
94 ZAHIRI Abderrahim General Store Essegibi F.lli Curia ,,
95 ITURRIA Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
96 VILLELLA Davide Movistar Team ,,
97 SAMITIER Sergio Movistar Team ,,
98 LUCCA Riccardo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
99 ARISTI Mikel Euskaltel – Euskadi ,,
100 CARRETERO Héctor Movistar Team 6:42
101 HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 6:54
102 WALLS Matthew BORA – hansgrohe 7:40
103 LAMMERTINK Maurits Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
104 PARISINI Nicolò Beltrami TSA – Tre Colli 7:53
105 CAROLLO Francesco Mg.k Vis VPM ,,
106 FERNÁNDEZ Delio DELKO ,,
107 PIETROBON Andrea Italy ,,
108 MERIS Sergio Team Colpack Ballan ,,
109 STALNOV Nikita Astana – Premier Tech ,,
110 STRAKHOV Dmitry Gazprom – RusVelo ,,
111 CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec ,,
112 STOJNIĆ Veljko Vini Zabù 9:15
113 GUERNALEC Thibault Team Arkéa Samsic 11:29
114 TIBERI Antonio Trek – Segafredo ,,
DNF STANNARD Robert Team BikeExchange
DNF PLANET Charles Team Novo Nordisk
DNF CRESCIOLI Giosuè Beltrami TSA – Tre Colli
DNF SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step
DNF ROPERO Alejandro EOLO-Kometa
DNF TOSIN Ricardo General Store Essegibi F.lli Curia
DNF PATIES MONTAGNER Eric Work Service Marchiol Vega
DNF WANDAHL Frederik BORA – hansgrohe
DNF URBANO Carmelo Caja Rural – Seguros RGA
DNF BARTOLOZZI Andrea Vini Zabù
DNF PLEBANI Nicola Team Colpack Ballan
DNF PEÁK Barnabás Team BikeExchange
DNF PERON Andrea Team Novo Nordisk
DNF PESCHI Lorenzo Beltrami TSA – Tre Colli
DNF HODEG Álvaro José Deceuninck – Quick Step
DNF BELLETTI Manuel EOLO-Kometa
DNF SALVIETTI Niccolò Mg.k Vis VPM
DNF PRONSKIY Vadim Astana – Premier Tech
DNF SÁEZ Héctor Caja Rural – Seguros RGA
DNF FRAPPORTI Marco Vini Zabù
DNF QUARANTA Samuel Team Colpack Ballan
DNF GHEBREIGZABHIER Amanuel Trek – Segafredo
DNF KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk
DNF BALESTRA Lorenzo Beltrami TSA – Tre Colli
DNF GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step
DNF IRIZAR Julen Euskaltel – Euskadi
DNF RADICE Raffaele Mg.k Vis VPM
DNF DE BOD Stefan Astana – Premier Tech
DNF ETXEBERRIA Josu Caja Rural – Seguros RGA
DNF MARECZKO Jakub Vini Zabù
DNF ZANDRI Francesco Work Service Marchiol Vega
DNF NIBALI Antonio Trek – Segafredo
DNF IRVINE Declan Team Novo Nordisk
DNF DE PRETTO Davide Beltrami TSA – Tre Colli
DNF BAKELANTS Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNF KUZMIN Anton Gazprom – RusVelo
DNF CORTESE Jacopo Mg.k Vis VPM
DNF NOVAK Domen Bahrain – Victorious
DNF DEBESAY Yakob DELKO
DNF MORO Stefano Italy
DNF DIGNANI Filippo Work Service Marchiol Vega
DNF VISCONTI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè
DNF KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk
DNF MILESI Lorenzo Beltrami TSA – Tre Colli
DNF DELACROIX Theo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
DNF DECLERCQ Benjamin Team Arkéa Samsic
DNF DRAGHI Guido Mg.k Vis VPM
DNF CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious
DNF HAILEMICHAEL Mulu Kinfe DELKO
DNF SCARTEZZINI Michele Italy
DNF PASE Christian Danilo Work Service Marchiol Vega
DNF BODNAR Maciej BORA – hansgrohe
DNF ZOCCARATO Samuele Bardiani-CSF-Faizanè
DNF BRAND Sam Team Novo Nordisk
DNF BRIONI Yuri Team Colpack Ballan

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments