fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski Team

Turek Onur Balkan (Salcano Sakarya BB Team) zwyciężył w tegorocznej edycji wyścigu Grand Prix Mediterrennean Najlepszy z kolarzy ekipy Mazowsze Serce Polski – Adrian Banaszek finiszował na piętnastej pozycji.

Na trasie 157-kilometrowego klasyka prowadzącego wzdłuż Morza Śródziemnego z Okurcalar do Alanyi kolarze mierzyli się w znacznej części z płaską trasą Pomimo tego wydawało się, że wiatr wiejący znad Morza Śródziemnego przy odpowiedniej pracy kilku zespołów może rozerwać cały peleton.

Na starcie Grand Prix Mediterrennean pojawiła się ekipa Mazowsze Serce Polski.

Po rozpoczęciu rywalizacji w tureckim klasyku na czele uformowała się 15-osobowa ucieczka. W gronie harcowników znalazł się jeden z zawodników ekipy kierowanej przez Dariusza Banaszka – Marceli Bogusławski. Po około dwóch godzinach rywalizacji przewaga uciekających nad peletonem wynosiła około dwóch minut.

Z biegiem rywalizacji grupa harcowników zmniejszyła się do zaledwie siedmiu kolarzy. Na szczęście wśród nich był pochodzący ze Sławna Bogusławski. Przewaga uciekinierów nad grupą zasadniczą dalej oscylowała w granicach około dwóch minut. Peleton był, jednak nieustępliwy i dopadł harcowników przed kreską. W masowym sprincie najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Onur Balkan (Salcano Sakarya BB Team). Drugi na mecie zameldował się kolega z ekipy Balkana Grek Georgios Bouglas. Adrian Banaszek zajął piętnastą lokatę.

fot. Mazowsze Serce Polski
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments