fot. Strade Bianche

Astana ogłosiła swój skład na zbliżające się wielkimi krokami Strade Bianche. Kazachski zespół znów poprowadzi Jakob Fuglsang.

O tym, że Duńczyk doskonale potrafi sobie radzić na szutrowych, „białych” drogach mogliśmy przekonać się już nie raz. Do jednego z najpiękniejszych wyścigów w wielkotourowym przystępował już trzykrotnie i za każdym razem plasował się w czołówce. Najbardziej pamiętny był jego pojedynek z Julianem Alaphilippem w 2019 roku, który rozpoczął ich wspaniałą, trwającą przez całą wiosnę rywalizację.

Mam dobre wspomnienia związane z tym wyścigiem. W zeszłym roku upał zebrał swoje żniwo, ale to była wyjątkowa sierpniowa edycja [choć Duńczyk i tak spisał się nieźle – zajął 5. miejsce – przyp.red.]. W tym roku prognozy mówią o deszczu, więc znów możemy mieć bardzo trudny wyścig, jednak jestem spokojny – moje pierwsze tegosezonowe wystepy we Francji pokazały, że jestem w dobrej formie, a do tego mogę liczyć na wspaniałą ekipę

– zapowiedział Duńczyk.

No właśnie, kto tym razem znajdzie się w składzie wspierającym pochodzącego ze Skandynawii kolarza? Najciekawszym nazwiskiem w gronie jego pomocników jest Alex Aranburu, który z racji na swój profil może w razie czego zastąpić swojego bardziej doświadczonego kolegę z zespołu, zwłaszcza, po tym, co pokazał w sobotę (zajął 6. miejsce w Omloop Het Nieuwsblad. Do tego dochodzą bardzo doświadczeni: Manuele Boaro, Fabio Felline, Hugo Houle i Gorka Izagirre, a także zdecydowanie od nich młodszy Jonas Greegard.

Skład Astana-Premier Tech na Strade Bianche 2021:

Manuele Boaro, Jakob Fuglsang, Gorka Izagirre, Hugo Houle, Fabio Felline, Jonas Gregaard, Alex Aranburu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments