fot. Tim De Waele/Getty Images Sports

Podczas etapu jazdy indywidualnej na czas w wyścigu UAE Tour doszło do niebezpiecznego i pechowego zdarzenia. Antonio Tiberi dosłownie tuż przed linią mety zupełnie stracił panowanie nad rowerem i groźnie upadł.

Niestety kraksa włoskiego zawodnika wyglądała bardzo groźnie. 19-latek na ostatnich metrach poniedziałkowej “czasówki” stracił kontrolę nad swoim rowerem czasowym i mocno się poturbował, co mogliśmy widzieć w transmisji Eurosportu.

Tuż po zakończeniu rywalizacji mistrz świata juniorów w jeździe na czas z Yorkshire został zabrany do szpitala na szczegółowe badania. Najmocniej ucierpiało prawe kolano Antonio Tiberiego, które wymagało oczyszczenia i założenia szwów. Ponadto Włoch ma liczne odrapania po obu stronach swojego ciała. Na szczęście 19-latek czuję się dobrze i przebywa już w hotelu ze swoją drużyną.

Mimo tego kierownictwo zespołu Trek-Segafredo w porozumieniu z samym zawodnikiem zadecydowało o wycofaniu Antonio Tiberiego z dalszej rywalizacji w wyścigu UAE Tour z powodu wspomnianych wyżej urazów.