fot. Manzana Postobon

Carlos Quintero (Terengganu Cycling Team) zwyciężył w wyścigu Grand Prix Velo Alanya. Aktywnie jechali kolarze drużyny Mazowsze Serce Polski, ale ostatecznie wszystkie próby ataków zostały skasowane, a na finiszu z większej grupki nie udało im się powalczyć o zwycięstwo. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem polskiej drużyny trzeciej dywizji był jedenasty Piotr Brożyna. 

Drużyna Mazowsze Serce Polski drugi dzień z rzędu ścigała się w Turcji. Tym razem podopieczni Dariusza Banaszki wystartowali w Grand Prix Velo Alanya. Do pokonania było 105,5 km pagórkowatego terenu z Okurcalar do Gundogmus.

Warto również odnotować, że na starcie zameldował się jeszcze jeden Polak – Szymon Tracz z drużyny NIPPO-Provence.

Mniej więcej po godzinie ścigania uformowała się dość duża trzynastoosobowa ucieczka dnia, do której zabrało się dwóch kolarzy Mazowsza: Paweł Bernas oraz Tobiasz Pawlak. Odjazd zaczął się dzielić na pierwszym stromym podjeździe dnia.

Wreszcie na atak z ucieczki zdecydowali się Paweł Bernas i Alessandro Tonelli z drużyny Bardiani-CSF-Faizanè. W czasie, gdy na czele znajdowali się Polak i Włoch, to z peletonu zaatakował kolejny z kolarzy Mazowsza – Jakub Kaczmarek, który odjechał z Kristianem Javierem Yustre (Giotti Victoria – Savini Due) oraz Robinem Meyerem (Team NIPPO-Provence-PTS Conti). 30 kilometrów przed metą czołówka miała około dwóch i pół minuty przewagi nad peletonem.

Peleton został zredukowany do jedynie około 30 zawodników, zaś przewaga pięcioosobowej czołówki wynosiła na 10 kilometrów przed metą 40 sekund. Ostatecznie kilka kilometrów przed metą wszystkie wcześniejsze akcje zostały skasowane.

Na ostatnim kilometrze doszło do bardzo interesującej walki. Rywalizacja została rozstrzygnięta po finiszu z grupki, w którym najszybszy był Kolumbijczyk Carlos Quintero. Pecha miał Szymon Tracz, który około kilometra przed metą przebił oponę, w wyniku czego nie mógł walczyć o najwyższe lokaty.

Wyniki wyścigu:

1

QUINTERO Carlos

Terengganu Cycling Team

40

15

2:40:33

2

HOEHN Alex

Wildlife Generation Pro Cycling

30

10

,,

3

EYOB Metkel

Terengganu Cycling Team

25

7

,,

4

BUDYAK Anatoliy

Spor Toto Cycling Team

20

4

,,

5

GABBURO Davide

Bardiani-CSF-Faizanè

15

2

0:03

6

HALMURATOV Muradjan

Uzbekistan

10

1

0:04

7

ARCHIBOLD Franklin

Panama es Cultura y Valores

5

0:05

8

COVILI Luca

Bardiani-CSF-Faizanè

3

,,

9

SALTZMAN Jason

Wildlife Generation Pro Cycling

3

,,

10

COUANON Jonathan

Team NIPPO-Provence-PTS Conti

3

0:09

11

BROŻYNA Piotr

Mazowsze Serce Polski

0:10

12

OVECHKIN Artem

Terengganu Cycling Team

,,

13

HARING Martin

Dukla Banska Bystrica

,,

14

KACZMAREK Jakub

Mazowsze Serce Polski

,,

15

BAZHKOU Stanislau

Belarus

,,

16

YUSTRE Kristian Javier

Giotti Victoria – Savini Due

0:14

17

TRACZ Szymon

Team NIPPO-Provence-PTS Conti

0:16

18

ȚVETCOV Serghei

Wildlife Generation Pro Cycling

0:18

19

FOMINYKH Daniil

Kazakhstan

,,

20

DOĞAN Halil İbrahim

Spor Toto Cycling Team

0:21

21

SOBAL Yauhen

Minsk Cycling Club

,,

22

MAIKIN Roman

Marathon-Tula Cycling Team

,,

23

DIMA Emil

Giotti Victoria – Savini Due

0:25

24

IVANOV Viacheslav

Sankt Petersburg

0:27

25

BILYI Maksim

Ukraine

0:29

26

MEYER Robin

Team NIPPO-Provence-PTS Conti

0:31

27

LAGAB Azzedine

Algeria

,,

28

ONESTI Emanuele

Giotti Victoria – Savini Due

,,

29

VASYLYUK Andriy

Ukraine

0:36

30

MAESTRI Mirco

Bardiani-CSF-Faizanè

0:43

31

GOLOVASH Oleksandr

Ukraine

0:49

32

STACHOWIAK Adam

Mazowsze Serce Polski

0:50

33

SHCHYPAK Oleksandr

Ukraine

1:01

34

MCGEOUGH Cormac

Wildlife Generation Pro Cycling

1:26

35

BIALIAUSKI Vasili

Minsk Cycling Club

1:28

36

KHALIKOV Bulat

Inex

1:31

37

KARALIOK Yauheni

Minsk Cycling Club

2:04

38

TONELLI Alessandro

Bardiani-CSF-Faizanè

,,

39

BERNAS Paweł

Mazowsze Serce Polski

2:24

40

BIALIAUSKI Kanstantsin

BelAZ

3:03

41

MAMYKIN Matvey

Team NIPPO-Provence-PTS Conti

,,

42

STÖCKLI Jan

Team KIBAG-OBOR-CKT

3:11

43

MAZUR Dzianis

BelAZ

3:20

44

TSARENKO Kyrylo

SC Golden Wheels

,,

45

SAYAR Mustafa

Salcano Sakarya BB Team

3:22

46

CLARKE Jonathan

Wildlife Generation Pro Cycling

,,

47

JURADO Cristopher Robin

Panama es Cultura y Valores

,,

48

SMIRNOV Aleksandr

Russia

,,

49

PIASETSKI Aliaksandr

Minsk Cycling Club

,,

50

REGUIGUI Youcef

Terengganu Cycling Team

,,

51

IGOSHEV Egor

Sankt Petersburg

,,

52

BOGLI Jonathan

Team NIPPO-Provence-PTS Conti

3:27

53

CULLY Ján Andrej

Dukla Banska Bystrica

3:40

54

SCHEGOLKOV Ilia

Sankt Petersburg

3:41

55

MANSOURI Hamza

Algeria

,,

56

SAMOILAU Branislau

Minsk Cycling Club

3:51

57

BUTS Vitaliy

Salcano Sakarya BB Team

4:17

58

MAZZUCCO Fabio

Bardiani-CSF-Faizanè

4:40

59

YAVUZ Emre

Spor Toto Cycling Team

4:50

60

REGUERO Gabriel

Spor Toto Cycling Team

5:24

61

BORZOV Dmitrii

Inex

5:59

62

FILUTÁS Viktor

Giotti Victoria – Savini Due

6:03

63

CHERNORUTSKIY Vladislav

Inex

,,

64

SAIDI Nassim

Algeria

6:05

65

MOHD ZARIFF Muhammad Nur Aiman

Terengganu Cycling Team

6:16

66

BULUT Samet

Spor Toto Cycling Team

6:21

67

LOHINSKY Filip

Slovakia

,,

68

NEHARI Mohamed Amine

Algeria

,,

69

KHOTULOV Denys

Ukraine

6:37

70

ODA Hijiri

Team NIPPO-Provence-PTS Conti

6:42

71

TSISHKOU Raman

BelAZ

7:09

72

PAPOK Siarhei

Minsk Cycling Club

,,

73

GOH Choon Huat

Terengganu Cycling Team

7:27

74

NOVOLODSKII Ivan

Russia

7:57

75

GRIGORYAN Stepan

Marathon-Tula Cycling Team

8:01

76

STARCHENKO Nikita

Inex

8:08

77

FOLTAN Adam

Dukla Banska Bystrica

8:11

78

TERESHENOK Vitalii

Inex

,,

79

ROSS Kent

Wildlife Generation Pro Cycling

,,

80

SAHIRI Ayoub

Algeria

,,

81

ZABIROV Damir

Uzbekistan

,,

82

BOCHAROV Dmitriy

Uzbekistan

,,

83

MOVCHAN Andrii

Eurocar Grawe Ukraine

,,

84

BELLAN Juraj

Dukla Banska Bystrica

,,

85

KUNZ Dominic

Team KIBAG-OBOR-CKT

8:14

86

BIEN Max

CCN Metalac Sunbelt

,,

87

HERNANDEZ Nolberto

Panama es Cultura y Valores

,,

88

KUDRAVETS Artsiom

Vivarovar

,,

89

STRAH Alex Antonio

Panama es Cultura y Valores

,,

90

NIKULIN Daniil

SC Golden Wheels

,,

91

VASILYEV Maksym

Eurocar Grawe Ukraine

8:24

92

TRAININI Tomas

Bardiani-CSF-Faizanè

,,

93

SIMION Paolo

Giotti Victoria – Savini Due

8:27

94

KONONENKO Mykhaylo

Salcano Sakarya BB Team

,,

95

SHEVCHENKO Oleksandr

Eurocar Grawe Ukraine

,,

96

SHCHAMIALIOU Tsikhan

BelAZ

,,

97

PRYMAKOU Kiryl

BelAZ

9:02

98

SHICHKIN Vlas

Russia

9:05

99

KULYK Andriy

Ukraine

9:12

100

ASADOV Elchin

Salcano Sakarya BB Team

,,

101

SHEMETAU Mikhail

Belarus

10:06

102

POLOZOV Viacheslav

Russia

10:41

103

KOMIN Aleksandr

Marathon-Tula Cycling Team

10:51

104

PRONIN Konstantin

Sverdlovsk Regional Team

11:51

105

ULYANOV Artyom

Sverdlovsk Regional Team

,,

106

SIRKO Dmitriy

Uzbekistan

12:07

107

MALNEV Sergey

Russia

12:26

DNF

RAKHIMBAEV Behzodek

Uzbekistan

DNF

KOMAROV Egor

Sverdlovsk Regional Team

DNF

BANASZEK Norbert

Mazowsze Serce Polski

DNF

KUPUSOVIC Dorde

CCN Metalac Sunbelt

DNF

BEKENOV Alexandr

Kazakhstan

DNF

FOMOVSKIY Aleksey

Uzbekistan

DNF

HARAKHAVIK Uladzimir

Vivarovar

DNF

MAMMADOV Mahmud

Azerbaijan

DNF

LUKOVIC David

CCN Metalac Sunbelt

DNF

LUCHSHENKO Sergey

Kazakhstan

DNF

YUSSIFOV Igor

Nursultan Cycling Team

DNF

GURBIANOV Ali

Azerbaijan

DNF

JONES Seth

CCN Metalac Sunbelt

DNF

DZHUS Volodymyr

Eurocar Grawe Ukraine

DNF

SLAMZHANOV Orken

Kazakhstan

DNF

TURAR Assylkhan

Nursultan Cycling Team

DNF

KRAMARCIK Pavol

Slovakia

DNF

FELLMANN Daniel-Jonas

Team KIBAG-OBOR-CKT

DNF

VIUNOSHEV Mikhail

Marathon-Tula Cycling Team

DNF

DANILOVIĆ Marko

CCN Metalac Sunbelt

DNF

POTAPENKO Dmitriy

Nursultan Cycling Team

DNF

BLASKO Matej

Slovakia

DNF

NUHA Blerton

Team KIBAG-OBOR-CKT

DNF

PISKUNOV Maxim

Marathon-Tula Cycling Team

DNF

STEFANOVIĆ Stefan

CCN Metalac Sunbelt

DNF

GRIDCHIN Maxim

Kazakhstan

OTL

EYVAZOV Shahin

Azerbaijan

,,

OTL

DENISOV Denis

Sankt Petersburg

,,

OTL

NAGY Simon

Slovakia

,,

OTL

LISKA Andrej

Slovakia

,,

OTL

BENGAYOU Abdelraouf

Algeria

,,

OTL

PAWLAK Tobiasz

Mazowsze Serce Polski

,,

OTL

GUARDINI Andrea

Giotti Victoria – Savini Due

,,

OTL

ZHUMAKAN Alisher

Nursultan Cycling Team

,,

OTL

GUERRA Sandi

Panama es Cultura y Valores

,,

OTL

ČANECKÝ Marek

Dukla Banska Bystrica

,,

OTL

HANZIN Andrii

SC Golden Wheels

,,

OTL

ABDULAZIZLI Amral

Azerbaijan

,,

OTL

ABBASOV Ibad

Azerbaijan

,,

OTL

ISLAMOV Valerii

Inex

,,

OTL

GRINKEVICH Mark

Belarus

,,

OTL

DINMUKHAMETOV Ramis

Nursultan Cycling Team

,,

OTL

JABRAYILOV Samir

Azerbaijan

,,

OTL

KOZAKOV Yaroslav

SC Golden Wheels

,,

OTL

KRIACHKO Yevhenii

Eurocar Grawe Ukraine

,,

OTL

SAUCHYTS Uladzislau

Belarus

,,

OTL

ROSTOVTSEV Sergey

Russia

,,

OTL

STASH Mamyr

Spor Toto Cycling Team

,,

OTL

OVCHINNIKOV Evgenii

Sverdlovsk Regional Team

,,

OTL

VORRIAS Ioannis

Team KIBAG-OBOR-CKT

,,

OTL

LORENZO Randish Abdul

Panama es Cultura y Valores

,,

OTL

BOUGLAS Georgios

Salcano Sakarya BB Team

,,

OTL

KARMAZHAKOV Sergey

Nursultan Cycling Team

,,

OTL

POKOYOVIY Nazar

SC Golden Wheels

,,

OTL

ERSHOV Artur

Marathon-Tula Cycling Team

,,

OTL

NOVAKOWSKYI Vitalii

Eurocar Grawe Ukraine

,,

OTL

MARCHUK Dzianis

Belarus

,,

OTL

BALKAN Onur

Salcano Sakarya BB Team

,,

OTL

SCHUMANN Máté

Vivarovar

,,

OTL

SHUMOV Nikolai

Vivarovar

,,

OTL

NIYAZOV Bolat

Kazakhstan

,,

OTL

KIRYEVICH Artur

Vivarovar

,,

OTL

VANČO Tobias

Dukla Banska Bystrica

,,

OTL

YAKOVLEV Mykyta

SC Golden Wheels

,,

OTL

KAVALIOU Kiryl

BelAZ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments