fot. Bahrain-Victorious

Niemiecki sprinter Phil Bauhaus z przytupem zakończył ściganie w 6. edycji Tour de la Provence. Kolarz zespołu Bahrain-Victorious zdetronizował zwycięzcę dwóch pierwszych etapów francuskiej imprezy Davide Balleriniego (Deceuninck-Quick-Step), który finiszował jako drugi.

Na finiszowych metrach ostatniego odcinka Tour de la Provence Phil Bauhaus nie dał się pokonać prezentującemu kapitalną formę Davide Balleriniemu. Sprinter ekipy Bahrain-Victorious w rozmowie po przekroczeniu linii mety nie krył zadowolenia z odniesionego sukcesu.

To był super szybki finisz, a mój zespół spisał się dziś bardzo dobrze. Naprawdę chciałem tutaj wygrać. Udało mi się to i jestem szczęśliwy, że mogłem wyprzedzić innych zawodników. Wiedziałem, że muszę pojawić się na czele 600 metrów przed metą, ale byłem wystarczająco silny, aby to wykończyć. Zawsze dobrze jest wygrywać wyścigi jako sprinter. Jestem, również zadowolony z zespołu. Zdejmie to z nas nieco presji i da nam pewność siebie przed kolejnymi startami

– powiedział zwycięzca klasyfikacji generalnej Saudi Tour z 2020 roku.

Dzisiejsze zwycięstwo Niemca było jego jedenastym triumfem w zawodowej karierze. Ponadto Phil Bauhaus zakończył rywalizację w Tour de la Provence na drugiej lokacie w klasyfikacji punktowej. Najlepszy w tej rywalizacji okazał się wspomniany już wcześniej zwycięzca dwóch etapów Davide Ballerini.

Poprzedni artykułGeorge Bennett został mistrzem Nowej Zelandii
Następny artykułFlorian Sénéchal: „Koledzy rozprowadzili mnie perfekcyjnie”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments