W czasach gdy Zwift był jeszcze w fazie beta testów, jednym z popularniejszych producentów filmów treningowych była firma the Sufferfest – niestety z czasem została przyćmiona przez Zwifta, ale w ostatnich miesiącach powoli zaczęła odrabiać „straty”. Najznamienitszym wydarzeniem corocznie organizowanym przez the Sufferfest jest charytatywny Wyścig Dookoła Sufferlandrii. W 2021 roku w dniach od 14 do 20 lutego odbędzie się już jego dziewiąta edycja. Wyścig ten można określić mianem siedmiu dni z brutalnymi etapami ukazującymi surowe piękno krainy znad brzegów Wielkiego Jeziora Kwasu Mlekowego.

Co prawda wydarzenie to nazywane jest wyścigiem, jednak z wyścigiem ma wspólną tylko nazwę i strukturę, ponieważ obejmuje siedem etapów w następujących po sobie dniach. Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim zbieranie środków na Fundację im. Davisa Phinney’a i wsparcie dla osób dotkniętych chorobą Parkinsona. Począwszy od 14 lutego do przejechania będą następujące treningi:

Niedziela 14 lutego: Joyride + Cobbler

Poniedziałek 15 lutego: Nine Hammers

Wtorek 16 lutego: Fight Club

Środa 17 lutego: Halt is Easy + Goat

Czwartek 18 lutego: Norway

Piątek 19 lutego: Who Dares + The Cure

Sobota 20 lutego: Defender + Attacker

W „wyścigu” mogą wziąć udział subskrybenci aplikacji, którzy zarejestrują się w wydarzeniu i wniosą opłatę startową w wysokości 15 USD. Całość opłaty startowej zasila konto Fundacji im. Davisa Phinney’a. Zadaniem uczestników jest ukończenie każdego z zaplanowanych treningów w aplikacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu wesprzeć szczytny cel bez ukończenia „wyścigu”.

Oprócz aspektu charytatywnego i treningowego do zdobycia są nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia. Główną spośród łącznie 180 nagród jest Wahoo KICKR Bike, a do wygrania są ponadto produkty firm Wahoo, Speedplay, Rapha, Trek, Giro, Oakley, Primal i wielu innych. Nagrody zostaną rozlosowane wśród uczestników wydarzenia. Osoba, która uiści 15 USD opłaty startowej zyskuje jeden los, a za każde dodatkowo wpłacone 10 USD zyskuje kolejne losy w loterii.

Aby wziąć udział w Tour of Sufferlandria potrzebna jest subskrypcja do aplikacji the Sufferfest, trenażer, aplikacja the Sufferfest i wniesienie opłaty startowej. Dla osób, które nie korzystały jeszcze z aplikacji możliwe jest skorzystanie z 14-dniowego darmowego okresu próbnego.

Aplikacji treningowych na rynku nie brakuje, jednak śmiem twierdzić, że the Sufferfest jest inny niż wszystkie. Przede wszystkim materiał audiowizualny jest nie tylko najwyższej jakości, ale i zapierający dech w piersiach. Po drugie, krótkie i intensywne treningi potrafią naprawdę dać w kość i przy odpowiednim planowaniu znacznie poprawić formę kolarską. No i w końcu cała otoczka Sufferfestu i Sufferlandrii wraz z tytułami szlacheckimi, wprowadza sporą dawkę humoru do powagi stacjonarnego treningu kolarskiego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments