fot. Ineos Grenadiers/ Getty Images Sports

Międzynarodowa Unia Kolarska od 1. kwietnia wprowadza kilka nowych zasad. Nie będzie można zjeżdżać na górnej rurze ramy…

Od kilku dni było wiadomo, że UCI ma swój pomysł na poprawę bezpieczeństwa w peletonie. Jednak to dziś Międzynarodowa Unia Kolarska oficjalnie poinformowała o nowych przepisach, które będą obowiązywać od 1. kwietnia 2021 roku.

Zabroniona została pozycja „super-tuck„, czyli siadanie na górnej rurze ramy. W tej kwestii kilka dni temu wypowiedział się między innymi Michał Kwiatkowski. On i wielu kolarzy uważa, że jest wiele więcej rzeczy do poprawienia w kwestii bezpieczeństwa zawodników.

Nie będzie można także używać „pozycji aerodynamicznej” znanej z etapów jazdy indywidualnej na czas. Oczywiście zakaz nie będzie dotyczył popularnych „czasówek”. Zmiany dotyczą także wyrzucania bidonów i śmieci podczas wyścigu. Wyznaczone będą specjalne strefy, a nie dostosowanie się do zakazu będzie skutkowało kolejno – karą 30 sekund, karą 2 minut, a następnie dyskwalifikacją.

Na szczęście Międzynarodowa Unia Kolarska pochyliła się kwestii związanych tak naprawdę z bezpieczeństwem. Zmieniono przepisy dotyczące barierek na mecie. Teraz organizator takie zabezpieczenie będzie musiał stosować 300 metrów przed i 100 metrów za metą.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments