W najbliższą sobotę odbędzie się charytatywny vEveresting na Zwifcie. Grupa siedmiu osób będzie podjeżdżać pod Alpe de Zwift, by zebrać pieniądze na ofiary wypadków na rowerze.

vEveresting jest wyzwaniem, które różni się od klasycznego Everesting Challenge tym, że wykonywane jest wirtualnie – na Zwifcie. Jego zasady są proste – należy pokonać 8488 metrów przewyższenia na rowerze.

W sobotę 6 lutego vEverestingu weźmie udział 7 zawodników i zawodniczek – Ola Korulczyk, Sylwia Kowalska, Remek Siudziński, Tobiasz Jankowski, Tomasz Kowalik, Damian Pazikowski i Maciek Puź. Będą oni podjeżdżali pod wzniesienie Alpe d’Zwift (12,44 km; 1036 metrów przewyższenia), które pokonają ponad 8,5 raza.

Ich celem będzie zbieranie pieniędzy na Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich fundacji „Ukryte Marzenia”. Każdy metr przewyższenia, który pokonają zawodniczki i zawodnicy, będzie miał swoje odzwierciedlenie w złotówkach. Dodatkowo będzie można wspomóc fundację wpłacając dowolną kwotę, za pośrednictwem zrzutki, którą znajdziecie pod linkiem https://www.siepomaga.pl/everesting.

Organizator wydarzenia, Na Osi – Kolarska Przestrzeń, zachęca do dołączenia do charytatywnego vEverestingu. Ze względu na status oficjalnego eventu, będzie mógł w nim wziąć udział każdy użytkownik Zwifta.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments