fot. INEOS Grenadiers

W rozpoczynającym się w najbliższą środę wyścigu Etoile de Bessèges (3-7 lutego) zespół INEOS Grenadiers zaprezentuje się w bardzo mocnym składzie.

Swoje starty w 2021 roku na południu Francji rozpocznie Michał Kwiatkowski. Mistrz świata z Ponferrady z 2014 roku rozpocznie już swój szósty sezon w barwach ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda.

Oprócz Polaka w kadrze drużyny znalazło się, także miejsce dla dwóch zwyciezców Tour de France: Egana Bernala oraz Gerainta Thomasa. Obaj wracają do ścigania po długich przerwach od ścigania. Przypomnijmy, że z powodu kontuzji pleców Kolumbijczyk wycofał się w trzecim tygodniu ostatniej “Wielkiej Pętli”, a Walijczyk po pechowej kraksie był zmuszony zakończyć przedwcześnie wyścig Giro d’Italia.

Na piątym, finałowym etapie jazdy na czas w wyścigu w Etoile de Bessèges z pewnością o zwycięstwo powalczy mistrz świata w tej specjalności Filippo Ganna. Skład drużyny INEOS Grenadiers uzupełnią: doświadczony Włoch Salvatore Puccio oraz dwaj Brytyjczycy Ethan Hayter i Owain Doull.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w wyścigu Etoile de Bessèges:

Egan Bernal (Kolumbia), Salvatore Puccio, Filippo Ganna (obaj Włochy), Michał Kwiatkowski (Polska), Owain Doull, Ethan Hayter oraz Geraint Thomas (wszyscy Wielka Brytania).