fot. Giro d'Italia

31. urodziny, które Peter Sagan obchodził we wtorek okazały się dla niego niestety pechowe. Kolarz BORA-hansgrohe przewrócił się podczas treningu na Gran Canarii. 

O kraksie Peter Sagan poinformował w mediach społecznościowych, gdzie zamieścił dwa zdjęcia: na jednym widać jego brata Juraja, który opatruje mu rany, a na drugim jego samego z ranami na nodze.

Trzykrotny mistrz świata przebywa obecnie na Gran Canarii, gdzie w ramach mini zgrupowania przygotowuje się do sezonu 2021. Odniesione w kraksie obrażenia nie zakłócą jego treningów.

– Dziękuję wszystkim za wszystkie miłe wiadomości i życzenia powrotu do zdrowia. Miałem piękny sześciogodzinny trening w pięknej pogodzie. Mam kilka nowych szwów i zadrapań, ale żyję – to jest dobra wiadomość. To wydarzenie z pewnością sprawi, że zapamiętam ten dzień na zawsze

– powiedział Peter Sagan w krótkim video opublikowanym w mediach społecznościowych.

Słowak zakończył niedawno przedsezonowe zgrupowanie z drużyną BORA-hansgrohe, które odbyło się we Włoszech, nad jeziorem Garda. Po raz pierwszy w nowym sezonie ma przypiąć numer startowy do koszulki 27 lutego w wyścigu Omloop Het Nieuwsblad, a dzień później stanie na starcie Kuurne-Bruksela-Kuurne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments