Foto: Gran Piemonte

Holenderska drużyna Jumbo-Visma ogłosiła plany swoich liderów na sezon 2021. Ekipę kierowaną przez Richarda Plugge w 104. edycji wyścigu Giro d’Italia poprowadzi George Bennett.

Nowozelandczyk będzie przewodzić zespołowi Jumbo-Visma, podczas gdy Primož Roglič, Tom Dumoulin oraz Steven Kruijswijk skupią się na przygotowaniach do Tour de France. Dla 30-letniego Bennetta będzie to już trzeci start w Corsa Rosa. Po raz pierwszy drugi kolarz zeszłorocznego Il Lombardia ścigał się we włoskim Grand Tourze w 2013 roku. Był to jego debiut na trasie wyścigu trzytygodniowego. Natomiast drugi start zakończony ósmą lokatą w klasyfikacji generalnej przypadł na 2018 rok.

W tegorocznej edycji Giro d’Italia George Bennett oczywiście będzie chciał poprawić ten wynik w “generalce”. Do swojej dyspozycji Nowozelandczyk będzie posiadać mocny i zbilansowany skład. W opublikowanej przez holenderski zespół kadrze znajdą się dwaj specjaliści od jazdy na czas Edoardo Affini oraz Jos van Emden. Na górskich odcinkach z dobrej strony powinni się pokazać: zwycięzca Tour de l’Avenir z 2019 roku Tobias Foss, Chris Harper oraz Koen Bouwman. Na sprinterskich końcówkach powalczyć o dobrą lokatę może neo-pro David Dekker. Skład drużyny Jumbo-Visma uzupełni doświadczony, 37-letni Paul Martens.

Wstępny skład zespołu Jumbo-Visma w wyścigu Giro d’Italia 2021:

George Bennett (Nowa Zelandia)

Edoardo Affini (Włochy)

Tobias Foss (Norwegia)

Chris Harper (Australia)

Paul Martens (Niemcy)

Koen Bouwman (Holandia)

David Dekker (Holandia)

Jos van Emden (Holandia)