fot. Israel Start-Up Nation

Doświadczony sprinter André Greipel pełen entuzjazmu rozpocznie swój osiemnasty sezon w zawodowym peletonie. Kolarz zespołu Israel Start-Up Nation ma zamiar powrócić na trasę wyścigu Giro d’Italia.

Pochodzący z Rostocku Niemiec jest najstarszym i jednym z najbardziej doświadczonych zawodników drużyny Israel Start-Up Nation. Greipel zamierza dzielić się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami, zarówno ma sprinterskich końcówkach, jak i w wyścigach klasycznych. 38-latek w rozmowie z portalem Cyclingnews opowiedział o części swoich planów na sezon 2021.

Na ten moment mam plan wystartować w wyścigu “dookoła Walencji” oraz w UAE Tour. Mam, również nadzieję, że wezmę udział w klasykach. Chciałbym być lojalnym członkiem zespołu i pomóc Sepowi Vanmarcke w uzyskaniu dobrych rezultatów w tych wyscigach. Jeśli chodzi o Grand Toury, to na razie wyścig Giro d’Italia jest moim celem

– powiedział siedmiokrotny triumfator etapu we włoskim Wielkim Tourze.

Sezon 2021 nie będzie ostatnim rokiem André Greipela w zawodowym peletonie. Niemiecki kolarz w czerwcu ubiegłego roku przedłużył kontrakt z dotychczasowym zespołem do końca 2022 roku. To znaczy, że jeden z najlepszych sprinterów w XXI wieku ma zamiar ścigać się co najmniej do 40 roku życia. Miejmy nadzieję, że Greipel będzie jeszcze w stanie odnosić zwycięstwa i dzielić się swoim ogromnym doświadczeniem z kolegami z ekipy.