fot. Tour du Rwanda

Organizatorzy planowanego w dniach 21-28 lutego Tour du Rwanda podjęli decyzję o przeniesieniu wyścigu na maj bieżącego roku.

Niestety kolejny kolarski wyścig w 2021 roku nie odbędzie się w planowanym terminie. Tour du Rwanda (2.1) miał odbyć się już pod koniec lutego. Co więcej na starcie tego wyścigu mieli pojawić się kolarze zespołu z grona WorldTeams – Israel Start-Up Nation.

Organizatorzy wydarzenia odbywającego się w środkowowschodniej Afryce poinformowali o decyzji o przesunięciu wyścigu na termin 2-9 maja w komunikacie prasowym.

Po konsultacjach z rządowymi instytucjami Federacja Kolarska w Rwandzie zdecydowała przesunąć w czasie tegoroczną edycję planowaną w dniach 21-28 lutego. 

Tegoroczna edycja wyścigu została przełożona na termin 2-9 maja z zastrzeżeniem potwierdzenia tej daty przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI)

– czytamy w oświadczeniu prasowym.

W ostatniej edycji wyścigu odbywającego się w Rwandzie triumfował Erytrejczyk Natnael Tesfatsion, który od sezonu 2021 jest zawodnikiem zespołu Androni Giocattoli – Sidermec.