fot. Bahrain McLaren/Twitter/Bettini Photo

Doświadczony Holender Wout Poels na prezentacji zespołu Bahrain-Victorious zdradził swoje plany na zbliżający się sezon. Głównym celem w 2021 roku 33-latka będzie start w Tour de France.

Wout Poels ma za sobą niezły, pierwszy sezon w barwach zespołu Bahrain-Victorious. Holender zakończył wyścig Vuelta a España na świetnym szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Natomiast w Tour de France spisywał się znacznie gorzej z powodu odniesionej na jednym z etapów kontuzji biodra.

W swoim drugim sezonie były zawodnik zespołu Sky/INEOS chciałby triumfować na jednym z odcinków „Wielkiej Pętli”. Być może start Mikela Landy, zarówno w Giro d’Italia, jak i w Tour de France sprawi, że Poels będzie także drugim liderem ekipy Bahrain-Victorious w tym wyścigu, o czym wspominał w rozmowie dla holenderskiego AD.

W pierwszym tygodniu Wielkiego Touru zajmuje mi trochę czasu poznanie mojej formy i zobaczę, jak uda mi się go przetrwać. Jeśli Mikel (Landa) po Giro d’Italia będzie w szczytowej formie i będzie jednym z najlepszych zawodników w stawce, to będziemy jechać na niego. Dobrze jest mieć, jednak kilka opcji w zanadrzu

– powiedział Holender.

Wout Poels chciałby, również dostać się do kadry Oranje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Trudna, selektywna trasa powinna premiować 33-latka, ale rywalizacja o miejsce w składzie Holendrów będzie z pewnością zacięta, czego świadomy jest sam Poels.

Trasa z dużą ilością wspinaczek bardzo mi odpowiada. Najpierw muszę upewnić się, że zostałem wybrany do kadry. Dlatego też muszę być w formie podczas ardeńskich klasyków 

– zakończył zwycięzca Liège-Bastogne-Liège z 2016 roku.

Kalendarz startów Wouta Poelsa w sezonie 2021:

Volta a la Comunitat Valenciana (3-7 luty)

UAE Tour (21-27 luty)

Paryż-Nicea (7-14 marca)

De Brabantse Pijl – La Flèche Brabançonne (14 kwietnia)

Amstel Gold Race (18 kwietnia)

La Flèche Wallonne (21 kwietnia)

Liège-Bastogne-Liège (25 kwietnia)

Critérium du Dauphiné (30 maja-6 czerwca)

Tour de France (26 czerwca-18 lipca)

Igrzyska Olimpijskie w Tokio – wyścig ze startu wspólnego (24 lipca)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments