fot. Decuninck - Quick Step / Sigfrid Eggers

Szef zespołu Deceuninck-Quick-Step Patrick Lefevere wypowiedział się na temat szczepienia się kolarzy zespołu UAE Team Emirates podczas pierwszego zgrupowania przedsezonowego.

Szczepienia przeciw wirusowi SARS-COv2 są przedmiotem debaty w przestrzeni publicznej, a już wkrótce mogą się nią stać w kontekście zawodowego sportu. Zespół UAE Team Emirates, który przebywa obecnie na obozie treningowym w Abu Dhabi rozpoczął już szczepienia swoich kolarzy i personelu przeciw COVID-19. Generalny menedżer drużyny Deceuninck-Quick-Step Patrick Lefevere w rozmowie dla belgijskiej Sporzy pośrednio wyraził swoje zdanie na temat szczepień zawodników ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nie chciałbym być na pierwszych stronach gazet i mówić wszystkim, że kolarze mogą więcej, ze względu na to, że ścigają się na rowerach. Sportowcy muszą czekać w kolejce na szczepionkę, tak jak inni ludzie

– powiedział szef “Watahy”.

Tym samym w najbliższym czasie nie powinniśmy się spodziewać masowych szczepień kolarzy zespołu Deceuninck-Quick-Step. Jednakże doświadczenia minionego sezonu, w którym ekipy Jumbo-Visma i Mitchelton-Scott (obecnie Team BikeExchange) musiały wycofać się z wyścigu Giro d’Italia z powodu zbyt dużej liczby zakażeń koronawirusem w zespole mogą otworzyć nową debatę na temat szczepień wśród kolarek i kolarzy.