fot. INEOS Grenadiers

Nowy nabytek drużyny INEOS Grenadiers Laurens De Plus zapewnia, że w brytyjskiej ekipie będzie mieć szansę jazdy na własne konto.

25-letni zawodnik do zespołu kierowanego przez Dave’a Brailsforda dołączył po dwóch sezonach spędzonych w ekipie Jumbo-Visma. O ile sezon 2019 był dla niego bardzo udany, gdy wygrał BinckBank Tour to ostatni rok Belg chciałby z pewnością zapomnieć.

To było trochę rozczarowujące. Ze względu na lockdown cały sezon trwał tylko trzy miesiące. Kontuzja biodra przed restartem była, więc dla mnie bardzo uciążliwa

– mówił o tym De Plus w rozmowie dla belgijskiej Sporzy.

Wysoki Belg z jednej z najlepszych ekip minionego sezonu – Jumbo-Visma dołącza do gwiazdorskiego składu INEOS Grenadiers. Oczywiście w brytyjskiej ekipie Laurens De Plus będzie skupiał się głównie na pomocy swoim liderom. Jednak 25-letni zawodnik liczy na to, że otrzyma on szansę jazdy na własne konto w klasykach odbywających się w Ardenach.

Moja rola nie będzie taka, jak wszystkim się, to wydaje. Mam swoje ambicje. Uzgodniliśmy wraz z zespołem, że nadal będę jeździć w Grand Tourach pomagając liderom. W niektórych wyścigach otrzymam swoje szansę. Zasygnalizowałem drużynie, że ardeńskie klasyki są mi bliskie. Plan jest taki, aby pojawić się tam w dobrej dyspozycji i dostać „wolną rękę”. Jeśli chodzi o inne wyścigi? Nie jestem głupi – mamy świetną drużynę i miło będzie walczyć o zwycięstwa razem z zespołem

– zakończył Belg.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments