fot. Deceuninck-Quick Step

Zawodnik zespołu Deceuninck-Quick-Step Fausto Masnada w zbliżającym się sezonie zamierza skupić się na starcie w dwóch Wielkich Tourach.

27-letni kolarz „Watahy” w rozmowie z portalem Tuttobiciweb zapowiedział swój start w Giro d’Italia oraz Vuelta a España. Włoch zapewnił, również pełne wsparcie dla swojego kolegi z drużyny Deceuninck-Quick-Step Remco Evenepoela, który ma zamiar wystartować w jednym ze wspomnianych wyścigów z zamiarem walki o czołowe miejsca w „generalce”.

Na pewno wystartuję w tym roku w Giro d’Italia i Vuelta a España. Mam nadzieję, że będę się dalej rozwijać jako kolarz specjalizujący się w Grand Tourach. Chciałbym pomóc Remco odnieść końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Najważniejszym zadaniem dla mnie jest pomoc koledze z drużyny w zwycięstwie w Wielkim Tourze. Jeśli podczas wyścigów trzytygodniowych będę mieć „wolną rękę” w kontekście walki o zwycięstwa etapowe, to oczywiście jestem na to gotowy

– powiedział urodzony w Bergamo zawodnik.

Przypomnijmy, że Fausto Masnada w minionym sezonie dopiero 19 sierpnia dołączył do zespołu Deceuninck-Quick-Step, skąd trafił z ekipy CCC Team. Był to świetny ruch szefa belgijskiej drużyny Patricka Lefevere’a. Włoch zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Tirreno-Adriatico oraz zakończył Giro d’Italia na dziewiątej lokacie w końcowej klasyfikacji, będąc przy tym kluczowym pomocnikiem dla Portugalczyka João Almeidy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments