Foto: Mazowsze Serce Polski

Turecki wyścig Tour of Antalya kategorii 2.1 został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Na starcie miało stanąć 6 ekip World Team, a także Voster ATS Team i Mazowsze Serce Polski Cycling Team.

Tour of Antalya miał odbyć się od 11 do 14 lutego przyszłego roku, jednak z powodu pandemii został odwołany przez Turecki Związek Kolarski i Tureckie Ministerstwo Sportu. W wyścigu miało wziąć udział sześć ekip najwyższej dywizji – Team DSM, Astana-Premier Tech, UAE-Team Emirates, Israel Start-Up Nation, Deceuninck – Quick Step oraz Movistar Team – kilkanaście ekip ProTeams i polskie drużyny, Voster ATS Team i Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Organizatorzy Tour of Antalya liczą na powrót wyścigu w 2022 roku, w tym samym terminie.

– To drastyczna decyzja, ale z powodu pandemii może być właściwa. To duża odpowiedzialność – jako organizatorzy, chcemy, by wszystko było zrobione perfekcyjnie, lecz nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć

– mówił jeden z organizatorów portalowi WielerFlits.nl.

Odwołanie tureckiego wyścigu dla wielu ekip może być problemem, ponieważ wokół niego zaplanowały swoje pierwsze starty w przyszłym sezonie. Poza Tour of Antalya w Turcji planowanych jest kilka jednodniowych wyścigów kategorii 1.2. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy zostaną one odwołane.

W tegorocznej edycji Tour of Antalya triumfował Maximilian Stedman (Canyon dhb p/b Soreen), natomiast w ubiegłym roku najlepszy był Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments