fot. UAE Team Emirates

Fabio Aru pożegna się z barwami drużyny UAE Team Emirates w… wyścigach przełajowych we Włoszech. Dziś w jednym z nich zajął czwarte miejsce, a we wtorek wystartuje w kolejnym. – Czerpałem radość z jazdy, ale jednocześnie bardzo cierpiałem – powiedział Sardyńczyk po zawodach. 

W niedzielę Fabio Aru wystartował w czwartym wyścigu przełajowym z cyklu Trofeo Le Velò w Anconie. Zajął czwarte miejsce, ustępując Gioele Bertoliniemu, Luce Pescarmonie oraz Stefano Capponiemu. We wtorek weźmie udział jeszcze w San Fior i będzie to jego ostatni wyścig w barwach drużyny UAE Team Emirates.

30-letni obecnie Fabio Aru uprawiał kolarstwo przełajowe w kategorii juniorskiej oraz do lat 23. Całkowicie poświęcił się “szosie”, gdy podpisał pierwszy zawodowy kontrakt z Astaną w 2012 roku.

Poprzedni artykułPodsumowanie dekady: Escarabajos zdobywają kolarskie szczyty
Następny artykułKolarstwo drugim najbardziej popularnym sportem w Irlandii w 2020 roku
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments